Co to jest filtr kabinowy, jak często go wymieniać i jak go wymieniać?

0
14
filtr kabinowy

Wiele osób nawet nie wie, że ma go w swoim samochodzie, więc jest to jeden z najbardziej zaniedbywanych filtrów. W większości przypadków napełnianie lub czyszczenie klimatyzacji prowadzi do jego wymiany.

Co to jest filtr kabinowy?

Filtr kabinowy filtruje powietrze, które dostaje się do naszej kabiny. Zapobiega to gromadzeniu się kurzu we wnętrzu samochodu, zwłaszcza na szybach. Czasami możemy spotkać się z nazwą „filtr pyłkowy”. Obie te nazwy to jedno i to samo.

Z czego wykonany jest filtr kabinowy?

Zwykle jest wykonany z mieszanki papieru, a niektóre jego kawałki mają dodany węgiel dla lepszej filtracji.

Gdzie znajduje się filtr kabinowy?

Z tym bywa różnie. W niektórych samochodach można go znaleźć za kabiną pasażerską. Gdzie indziej jest on ukryty w obszarze pod wycieraczkami, podczas gdy w innych samochodach można go znaleźć za pedałami kierowcy. Zawsze warto wcześniej dowiedzieć się, gdzie można go znaleźć.

Problemy związane z filtrem?

Jeśli jego żywotność dobiega końca, zdradzi to zapach. Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach po uruchomieniu nawiewu, winny jest ten filtr. W samochodzie może być też więcej rosy.

Jak często wymieniać filtr kabinowy?

Zaleca się wymianę filtra raz w roku, ale lepiej wymieniać go raz na 6 miesięcy. Jeśli jeździłem bardzo często i często korzystałem z klimatyzacji to wymieniałem go co pół roku, jeśli jeżdżę mniej to zawsze wymieniam go na wiosnę.

Ile kosztuje filtr kabinowy i jego wymiana?

Ceny filtrów kabinowych zależą od marki, a także modelu pojazdu. Ceny wahają się od 20 do 180 zł. Normalne ceny to około 80-100 zł, w zależności od rodzaju filtra. W przypadku wymiany w serwisie, cena za tę operację wynosi od 30 do 80 zł.

Czy mogę samodzielnie wymienić filtr w domu?

Jasne, ale to zależy od pojazdu, niektóre miejsca są trudniej dostępne, inne lepiej. Jeśli posiadasz Skodę Octavię 2, to sprawa jest dość prosta. Po stronie pasażera należy odkręcić kilka plastikowych śrub mocujących pokrywę pod przedziałem pasażerskim. Następnie zdejmij plastikową osłonę, zsuwając ją, a następnie po prostu wyjmij filtr. Spodziewaj się, że prawdopodobnie będzie wyglądał trochę bałaganiarsko, ale to normalne. Oczyścimy go i włożymy nowy filtr.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Co to jest filtr kabinowy?

Filtr kabinowy filtruje powietrze wpadające do kabiny. Zapobiega to gromadzeniu się kurzu we wnętrzu samochodu, zwłaszcza na szybach. Czasami możemy spotkać się z nazwą „filtr przeciwpyłkowy”. Obie te nazwy to jedno i to samo.

Jak działa filtr kabinowy?

Filtr kabinowy oczyszcza powietrze, które dostaje się do kabiny samochodu. Zatrzymuje kurz i inne zanieczyszczenia. Jego lokalizacja różni się w zależności od samochodu.

Z czego wykonany jest filtr kabinowy?

Zazwyczaj jest on wykonany z mieszanki papieru, a niektóre jego części zawierają węgiel dla lepszej filtracji.

Gdzie znajduje się filtr kabinowy?

Z tym bywa różnie. W niektórych samochodach można go znaleźć za kabiną pasażerską. Gdzie indziej jest on ukryty w obszarze pod wycieraczkami, podczas gdy w innych samochodach można go znaleźć za pedałami kierowcy. Zawsze warto wcześniej dowiedzieć się, gdzie można go znaleźć.

Jak często należy wymieniać filtr kabinowy?

Zaleca się wymianę filtra raz w roku, ale lepiej wymieniać go co 6 miesięcy. Jeśli jeździłem bardzo często i często korzystałem z klimatyzacji, wymieniałem go co sześć miesięcy, jeśli jeżdżę mniej, zawsze wymieniam go na wiosnę.

Czy mogę wymienić filtr samodzielnie w domu?

Jasne, ale to zależy od pojazdu, niektóre miejsca są trudniej dostępne, inne lepiej. Po stronie pasażera należy odkręcić kilka plastikowych śrub mocujących pokrywę pod przedziałem pasażerskim. Następnie zdejmij plastikową osłonę, zsuwając ją, a następnie po prostu wyjmij filtr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj