Parking na lotnisku w Ostrawie (lotnisko Ostrawa Leoš Janáček): przegląd, gdzie zaparkować i za ile

0
78
Parking na lotnisku w Ostrawie

Lecisz na wakacje z lotniska w Ostrawie i szukasz opcji parkowania? Lotnisko Ostrawa (OSR) lub Leoš Janáček Airport Ostrava jest najbardziej dostępnym lotniskiem w regionie morawsko-śląskim. Leży na strategicznym skrzyżowaniu dróg między Polską, Czechami i Słowacją. W naszym artykule dowiesz się, gdzie zaparkować na lotnisku w Ostrawie, jakie są ceny i jakie inne opcje parkowania są dostępne poza lotniskiem.

Parking na lotnisku w Ostrawie

Lotnisko Ostrawa (OSR) lub Leoš Janáček Ostrava Airport, dawniej Ostrava-Mošnov Airport, jest trzecim co do wielkości międzynarodowym portem lotniczym w Czechach. Lotnisko znajduje się około 20 km od centrum Ostrawy. Kod lotniska IATA to OSR, kod ICAO to LKMT.

Ze względu na swoje położenie jest wykorzystywane przez turystów z Czech, ale także ze Słowacji i Polski.

Lotnisko Leoš Janáček Ostrava jest bardzo dobrze przystosowane do sprawnej odprawy, ogólnej obsługi, a także oferuje parking dla zaparkowanych pojazdów osobowych. Wadą jest to, że konkretnego miejsca parkingowego nie można zarezerwować z wyprzedzeniem przez internet. Oznacza to, że trzeba kupić bilet parkingowy w automacie na danym parkingu.

Lotnisko Leoš Janáček Ostrava znajduje się około 20 km od centrum Ostrawy. Adres lotniska to: Mošnov 401, 742 51.

Parking na lotnisku w Ostrawie

Parking krótkoterminowy na lotnisku w Ostrawie

Parking krótkoterminowy na lotnisku w Ostrawie jest bezpłatny przez 15 minut na parkingach P1, P3, P3A, P4 i P5. Ten krótkoterminowy parking służy głównie do rozładunku lub załadunku pasażerów i ich bagażu. Płatności można dokonać gotówką lub kartą kredytową przy szlabanie wyjazdowym.

Parking P115 minut za darmo*
Parkingi P3, P3A15 minut za darmo*
Parking P415 minut za darmo*
Parking P515 minut za darmo*

* 15 minut za darmo w ciągu 24 godzin

Parking długoterminowy na lotnisku w Ostrawie

Oprócz parkingów krótkoterminowych lotnisko oferuje również parkingi długoterminowe na parkingach P1, P3, P3a, P4 i P5. Ceny zależą od lokalizacji parkingu i jego odległości od hali odlotów.

Posiadacze kart ZTP i ZTP/P mogą parkować bezpłatnie przez 1 godzinę na zarezerwowanych miejscach parkingowych na parkingach P1 i P5. Po upływie bezpłatnej godziny obowiązują normalne ceny. Bezpłatny jednogodzinny parking jest dostępny w punkcie informacyjnym w hali odlotów.

W przypadku zgubienia biletu parkingowego zostanie naliczona kara w wysokości 2000 CZK.

Jeśli jesteś zainteresowany regulaminem parkingu, możesz go znaleźć tutaj, a mapę hali można znaleźć na stronie airport-ostrava.cz.

Parking P1

Parking P1 znajduje się bezpośrednio przed halą odlotów. Automat do płatności gotówką lub kartą znajduje się w hali odlotów i przylotów. Płatności można również dokonać w punkcie informacyjnym w hali odlotów. Ceny parkingów są tutaj najwyższe, co wynika z faktu, że parking znajduje się bezpośrednio przed halą odlotów.

Parking P1Ceny parkowania
1 godzinabezpłatnie
5 godzin do 1 dnia300 CZK
Każdy dodatkowy dzień 300 CZK

Parkingi P3, P3A i P4

Parkingi te znajdują się około 5 minut spacerem od hali odlotów. Automat do płatności gotówką lub kartą znajduje się na parkingu P3.

Parkingi P3, P3A i P4Ceny parkingów
1 dzień100 CZK
Każdy dodatkowy dzień 100 CZK

Parking P5

Parking P5 znajduje się przed terminalem kolejowym obok hali odlotów. Na parkingu P5 znajduje się automat do płatności gotówką lub kartą.

Parking P5Ceny za parkowanie
1 godzina20 CZK
5 godzin do 1 dnia200 CZK
Każdy dodatkowy dzień 200 CZK

Inne opcje parkowania

Jeśli szukasz innych opcji parkowania, możesz skorzystać z następujących parkingów poza terenem lotniska.

Parking Karlos znajduje się około 400 metrów od lotniska, w pobliżu stacji benzynowej ONO. Rezerwacja miejsca parkingowego jest wymagana i wiążąca. Cena parkingu za 1 dzień wynosi około 100 CZK. 10 dni kosztuje 1000 CZK, a 14 dni 1400 CZK. Transfer z i na lotnisko jest wliczony w cenę parkingu.

AutoLismond to parking w pobliżu lotniska w Ostrawie. Oferuje ceny parkowania od 100 CZK za dzień, za 8 dni 700 CZK i za 11 dni 900 CZK.

A gdzie nie parkować? Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się parkowanie pojazdu na dłuższy czas na parkingu strzeżonym lub w inny sposób monitorowanym. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i zaparkować w ustronnym miejscu poza lotniskiem, może Cię to drogo kosztować. Istnieje ryzyko włamania, uszkodzenia lub kradzieży zaparkowanego pojazdu.

Przegląd cen parkowania na różnych parkingach na lotnisku w Ostrawie

Parking1 dzień7 dni14 dni
Parking P1300 CZK2 100 CZK4 200 CZK
Parkingi P3, P3A, P4100 CZK700 CZK1 400 CZK
Parking P5200 CZK1 400 CZK2 800 CZK
Parking w Karlos100 CZK700 CZK1 400 CZK
Parking AutoLismond100 Kč700 CZK1 400 CZK

Informacje o podróżowaniu po Republice Czeskiej

Jeśli wybierasz się do Ostrawy samochodem, zalecamy, abyś przed podróżą odświeżył sobie zasady i przepisy ruchu drogowego w Czechach, a także sprawdził, jakie są kary za wypadki drogowe lub nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Sieć autostrad w Republice Czeskiej jest płatna, więc jeśli zamierzasz jechać autostradą, musisz uzyskać elektroniczną winietę.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czy na lotnisku w Ostrawie można parkować krótkoterminowo?

Krótkoterminowe parkowanie na lotnisku w Ostrawie jest bezpłatne przez 15 minut na parkingach P1, P3, P3A, P4 i P5.

Ile kosztuje tygodniowy parking na lotnisku w Ostrawie?

Parking na lotnisku kosztuje od 700 CZK do 2 100 CZK. Ceny różnią się w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się zaparkować i jak blisko hali odlotów zaparkujesz.

Jaki jest najtańszy parking na lotnisku w Ostrawie?

Lotnisko Ostrawa oferuje kilka opcji parkowania. Ceny różnią się w zależności od lokalizacji parkingu. Ogólnie rzecz biorąc, parkingi w pobliżu terminalu odlotów mają najwyższe stawki za parkowanie. Parkingi P3, P4, a następnie P5 są tymi, które oferują tańsze parkowanie.

Źródło: airport-ostrava.cz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj