Parking w Pradze

0
119
parking w Pradze

Niezależnie od tego, czy jesteś gościem w Pradze, czy tu mieszkasz, z pewnością przekonałeś się na własnej skórze, że parkowanie w naszej stolicy nie jest łatwe. Trudności z parkowaniem wynikają głównie z braku miejsc parkingowych, a także ze stref parkowania, które obowiązują w większości dzielnic Pragi. W tym przeglądzie przedstawimy pełne informacje na temat parkowania w Pradze.

Bezpłatny parking

Zastanawiasz się, gdzie możesz łatwo zaparkować za darmo w Pradze bez płacenia? Nie jest to takie proste. Możesz parkować za darmo przez kilka godzin w niektórych centrach handlowych i na parkingach sklepów spożywczych. Mogą to być również miejsca i lokalizacje, w których nie obowiązują strefy parkowania. Inną opcją są parkingi P+R, ponieważ niektóre z nich są bezpłatne.

Lokalizacje bez stref parkowania

W większości dzielnic Pragi obowiązują strefy parkowania. Nadal istnieją jednak miejscowości, które są wyłączone z tych stref, więc bezpłatne parkowanie będzie tutaj możliwe.

Które to dzielnice? Są to głównie obrzeża Pragi.

  • Praga 4 jest wolna od stref i miejscowości Spořilov, Podolí, Krč i Lhotky. W tych obszarach jest kilka miejsc, w których nie ma stref parkowania.
  • W Pradze 5 obowiązują strefy parkowania, ale lokalizacje takie jak Stodůlky i Řeporyje oraz Jinonice aż do Radlic są jak dotąd bez stref parkowania.
  • Części Pragi 6 , takie jak Liboc i Břevnov, mają lokalizacje, które nie są jeszcze objęte strefami parkowania.
  • W Pradze 8, Bohnice, Libeň i Čimice są wyłączone ze stref parkowania. Oto kilka miejsc bez stref parkowania. Części Troji i Střížkova są również na razie wolne od stref.
  • W Pradze 11 – Chodov i Háj nie ma stref parkowania.

Zalecamy regularne sprawdzanie tych lokalizacji bez stref parkowania. Najlepiej przy użyciu map Seznam. Pod linkiem Mapy.cz można wpisać konkretną ulicę lub część i wyszukać ją. Po powiększeniu zobaczysz konkretne lokalizacje ze strefą parkowania lub bez niej, w tym bardziej szczegółowe informacje.

Parkowanie w centrach handlowych

Miejsca, w których można parkować za darmo przez kilka godzin, to centra handlowe lub sklepy spożywcze, które również posiadają parkingi. Wiele centrów handlowych oferuje swoim klientom bezpłatne parkowanie przez kilka godzin. Po upływie tego czasu należy uiścić opłatę parkingową. Kwoty zazwyczaj wahają się od 40 do 60 CZK lub zgodnie z aktualnym cennikiem.

Miasto PragaCentrum biznesowe lub handloweBezpłatne parkowanie w dni powszednieBezpłatne parkowanie w weekendy lub świętaStawka za parkowanie za następną godzinę
Praga 1OC Palladium60 CZK/godz
Praga 3OC Atrium Flora1 godzina bezpłatnie od 8:00 do 18:003 godziny bezpłatnie od 18:00 do 8:0050 CZK/godz
Praga 4OC Novoplazabezpłatnybezpłatnybezpłatny
Praga 4Arkady Pankrác Praga2 godziny za darmobezpłatny40 CZK/godz
bezpłatny parking od 17:00 do 20:00
Praga 4OC DBK1 godzina bezpłatnie3 godziny za darmo50 CZK/godz
bezpłatny parking od 18:00 do 24:00
Praga 4Westfield Chodov3 godziny za darmo3 godziny za darmo50 CZK/godz
Praga 5OC Nový Smíchov1 godzina bezpłatnie5 godzin bezpłatnie60 CZK/godz
Praga 5Galeria Butovice2 godziny bezpłatnie4 godziny za darmo60 CZK/godz
Praga 5OC Metropole Zličín3 godziny za darmo5 godzin bezpłatnie50 CZK/godz
Praga 5OC Homepark Zličínbezpłatnybezpłatnybezpłatny
Praga 6POP Outletbezpłatnybezpłatniebezpłatny
Praga 6OC Šestkabezpłatnybezpłatnybezpłatny
Praga 7OC Stromovka2 godziny za darmo3 godziny bezpłatnie50 CZK/godz
Praga 7Praska Hala Targowa Holešovice1 godzina bezpłatnie1 godzina bezpłatnie50 CZK/godz
Praga 8OC Krakov2 godziny za darmo2 godziny za darmo50 CZK/godz
Praga 9Galeria Harfa2 godziny za darmo2 godziny za darmo100 CZK/godz
3 godziny za darmo (dla członków My Harp)3 godziny za darmo (dla członków My Harp)100 CZK/godz
Praga 9OC Černý Most50 CZK/godz
Praga 9NC Phoenix3 godziny za darmo5 godzin za darmo50 CZK/godz
Praga 10OC Eden3 godziny za darmo3 godziny za darmo40 CZK/godz
Praga 10OC VIVO! Hostivařbezpłatnydarmowybezpłatny
parkowanie w centrach handlowych

Zwolnienie dla motorowerów, motocykli i samochodów elektrycznych

Wszystkie pojazdy jednośladowe, takie jak motorowery, skutery, motocykle i samochody elektryczne są zwolnione z opłat w strefach płatnego parkowania, ale muszą być zarejestrowane w Urzędzie Miasta Pragi. Jeśli te warunki są spełnione, mogą parkować w wyznaczonych niebieskich, fioletowych i pomarańczowych strefach dla mieszkańców i gości zadarmo.

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu elektrycznego lub hybrydowego z ważną tablicą rejestra cyjną EL lub posiadasz specjalne zezwol enie Urzędu Miasta dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych bez tablicy rejestracyjnej serii EL, możesz parkować w strefach parkowania zadarmo. Istnieje jednak nowy wyjątek, zgodnie z którym parkowanie jest bezpłatne tylko dla pojazdów elektrycznych, które spełniają rygorystyczną normę emisji 50 g CO2 na kilometr.

Strefy parkowania

Prawie cała Praga ma strefy płatnego parkowania. Strefy parkowania w Pradze są podzielone na niebieskie strefy parkowania dla mieszkańców, fioletowe lub mieszane oraz pomarańczowe lub dla gości.

Niebieskie strefy parkowania są wprowadzone dla mieszkańców (osób, które mają stałe miejsce zamieszkania w okolicy), abonentów (osób fizycznych lub prawnych prowadzących działalność gospodarczą) lub właścicieli nieruchomości. Wszystkie te osoby muszą posiadać ważne pozwolenie na parkowanie w określonym obszarze Pragi, w którym mogą parkować bez ograniczeń. Odwiedzający mogą parkować w niebieskich strefach maksymalnie przez 3 godziny.

Fioletowe strefy parkowania (mieszane) są przeznaczone zarówno dla osób z ważnym pozwoleniem na parkowanie, jak i dla odwiedzających, którzy muszą tam zaparkować. Odwiedzający mogą zaparkować samochód na maksymalnie 12 do 24 godzin, w zależności od konkretnej lokalizacji i miejsca.

Pomarańczowe strefy parkowania lub strefy parkowania dla odwiedzających są przeznaczone dla osób, które nie potrzebują zezwolenia. Strefy te nie są przeznaczone do parkowania długoterminowego ani dla osób posiadających zezwolenie na parkowanie. Maksymalny czas parkowania wynosi zazwyczaj 3 godziny.

Praga 1

Strefa Praga 1 rozciąga się od Malej Strany do Starego Mesta. Należy wziąć pod uwagę, że w całej Pradze 1 obowiązują niebieskie i fioletowe strefy parkowania. Popularne miejsca do parkowania to podziemny garaż Rudolfinum, kryty garaż Pařížská, parking Celnice, parking Florence, parking Teatru Narodowego i inne. Ogromne OC Palladium i OC Anchor znajdują się w tej okolicy i oferują parking w dobrych cenach.

Praga 2

Praga 2 rozciąga się od Jiraskovo nábřeží do Vinohrady, w tym nabrzeża Náplavka do dzielnicy Podolí. Obejmuje to miejscowości Nusle i Vyšehrad. Niebieskie i fioletowe strefy parkowania są powszechne w tej strefie, dlatego należy przestrzegać zasad i przepisów. Najczęstsze miejsca parkingowe to Václavské garáže, Central Parking Prague itp. Nie ma tu centrów handlowych, ale bardzo blisko Praga 3 znajduje się dom towarowy Atrium Flora, który oferuje bezpłatny parking przez godzinę.

Praga 3

Dzielnica Praga 3 rozciąga się od części Vinohrady do Vysočany. Obejmuje również Strašnice i Žižkov. Możesz liczyć na to, że Praga 3 ma również strefy parkowania. Podczas parkowania można skorzystać z Apreco Parking Žižkov, parkingu z sieci parkingów MR. PARKIT s.r.o. lub parkingu U Rajské zahrady lub ClickPark s.r.o. i innych opcji. Lokalizacja obejmuje centrum handlowe OC Atrium Flora Prague. Oferuje ono wiele miejsc parkingowych.

Praga 4

Praga 4 rozciąga się od Podolí, Nusle, Michle, Krč, Braník i Lhotka, w tym części Záběhlice i Vinohrady. W Pradze 4 ustanowiono niebieskie i fioletowe strefy parkowania, dlatego należy przestrzegać zasad parkowania. W Pradze 4 można korzystać z dużych parkingów P+R Braník, P+R Nusle, P+R Kongresové centrum Praha – Jih 1, a także Pankrác Garage, Prague Povstání Garage i innych parkingów publicznych. Praga 4 obejmuje centrum handlowe Novo Plaza, Arkády Pankrác Praha, BB Centrum Brumlovka i OC DBK, które oferują mnóstwo miejsc parkingowych.

Praga 5

Praga 5 to duży obszar, który obejmuje dzielnice Motol, Smíchov, Košíře, Jinonice, Radlice, Hlubočepy. Ustanowiono tu również strefy parkowania. Najczęstsze miejsca do parkowania to parking podziemny przy ul. Běhounkova, ul. Stroupežnického, parking Smíchovské nádraží, Anděl City Smíchov lub parking P+R Nové Butovice lub P+R Kotlářka. Ponadto istnieje OC Nový Smíchov, który oferuje bezpłatny parking przez 1 godzinę w dni powszednie i do 5 godzin w weekendy, lub OC Galerie Butovice.

Praga 6

Praga 6 to kolejna duża dzielnica, składająca się z Ruzyně, Dejvice, Střešovice, Liboc, Vokovice, Veleslavín i części Břevnov, Sedlec, Hradčany i Bubenec. Praga 6 ma część niebieskiej i fioletowej strefy parkowania. Możesz zaparkować na parkingu Bořislavka, MOL Veleslavín, Aprecoparking garaż Dejvická, parkingach publicznych U Silnice lub Hradčanská parking i innych opcjach. Centra handlowe, takie jak POP Outlet i OC Šestka, oferują wiele bezpłatnych miejsc parkingowych.

Praga 7

Część Pragi 7 obejmuje Holešovice oraz części Bubenec i Libeň. Oczywiście istnieją niebieskie i fioletowe strefy parkowania. Najczęściej parkuje się na parkingu P+R Holešovice, parkingu Metro Vltavská, parkingu A-Z Argentinská lub parkingu Na Špejcharu lub ABC – garáže ul. Veletržní. Praga 7 ma centrum handlowe Stromovka, które oferuje 2 godziny za darmo, lub duży Targ Praski na ulicy Bubenské nábřeží.

Praga 8

Praga 8 obejmuje Karlín, Kobylis, Bohnice, Čimice, a także części Troi, Střížkova, Nowego Miasta i Žižkova. Istnieją ustalone strefy parkowania, których należy przestrzegać podczas parkowania. Istnieje wiele opcji parkowania, najpopularniejsze to Parking Praha 8 (A) i Parking Praha 8 (B). Inne opcje to parking przy ulicy Mazurskiej, garaż przy Jezevčíku, parking P+M Ládví lub parking Blanka. Centrum handlowe Krakov oferuje bezpłatny parking na 2 godziny.

Praga 9

Dzielnica Praga 9 obejmuje miejscowości Prosek, Vysočany, Hrdlořezy, Střížkov, Libeň, Malešice i Hloubětín. W tej części wprowadzono tylko fioletowe strefy parkowania. Samochód można zaparkować na parkingu P+R Letňany, Parking House Prosek & PDPéčko, parkingu Jiřetínské lub parkingu O2 Arena i innych. Praga 9 ma centrum handlowe Galeria Harfa i OC Letňany.

Praga 10

Praga 10 obejmuje Vršovice, część Strasnic, Malešice, Záběhlice, Michle, Vinohrady, Hloubětín i Žižkov. Strefy parkowania są ustanowione na całym terytorium Pragi 10. Najczęściej parkuje się na parkingach P+R I i II, a także na parkingach Nonstop Parking Praha, Baškirská indoor garage lub U Malešického parku. W pobliżu znajduje się centrum handlowe Eden i VIVO Hostivař, które oferują bezpłatny parking przez kilka godzin.

Tam, gdzie nie ma niebieskich stref

Niebieskie strefy parkowania można znaleźć w większości Pragi. Istnieją jednak wyjątki, w których ich nie ma. Znajdują się one głównie na obrzeżach miasta, gdzie nie ma stref parkowania.

Praga 4 – miejscowości i niektóre części Spořilova, Podolí, Krča i Lhotki.

Praga 5 – miejscowości i niektóre części Stodůlek i Řeporyje, Jinonice aż do Radlic.

Praga 6 – miejscowości i niektóre części Liboce, Břevna.

Praga 8 – miejscowość i niektóre części miejscowości Bohnice, Bulovka, Libeň, Čimice, Troja i Střížkov.

Praga 11 – miejscowość oraz niektóre części Chodova i Hája.

Zezwolenia na parkowanie

O pozwolenie na parkowanie mogą ubiegać się wyłącznie mieszkańcy (osoby na stałe mieszkające w danej miejscowości), abonenci lub przedsiębiorcy (osoby fizyczne lub prawne prowadzące działalność gospodarczą z siedzibą i, w stosownych przypadkach, lokalem użytkowym w danej dzielnicy) lub właściciele nieruchomości.

Jak uzyskać pozwolenie na parkowanie?

  • Osobiście (w każdej dzielnicy Pragi znajdują się biura wydające pozwolenia na parkowanie, w których można uzyskać pozwolenie na parkowanie po okazaniu odpowiednich dokumentów).
  • Online (wniosek o pozwolenie na parkowanie można złożyć na stronie internetowej tutaj).
OsobaRocznePółroczneKwartalne
Mieszkańcy1 200 Kč600 CZK300 CZK
Mieszkańcy powyżej 65 roku życia lub posiadacze karty ZTP, ZTP-P360 CZK180 CZK90 CZK
Abonenci7 000 CZK3 500 CZK1 750 CZK

Płatność za parkowanie

Parkowanie w wybranych dzielnicach Pragi jest podzielone na poszczególne strefy parkowania. Strefy te są podzielone na niebieskie strefy dla mieszkańców, fioletowe lub mieszane oraz pomarańczowe lub dla gości. Każda strefa ma własne zasady i warunki parkowania, a także cenę. Wszystkie te informacje można znaleźć na znaku uzupełniającym ruch drogowy w określonej lokalizacji.

Jeśli zaparkujesz w niebieskich strefach dla mieszkańców, jako gość możesz skorzystać z krótkoterminowego płatnego parkingu (zwykle na 1 do 3 godzin), tj. tylko przez ograniczony czas. Płatności można dokonać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej MPLA.IO Wirtualne godziny parkowania lub za pomocą aplikacji MPLA.IO, którą należy pobrać. Inną opcją jest aplikacja PID Counter. Cena parkowania zwykle różni się w zależności od lokalizacji, od 40 do 80 CZK za godzinę.

Parkując w strefach fioletowych lub mieszanych, jako gość możesz parkować przez dłuższy czas (zwykle od 12 do 24 godzin). Opłaty za parkowanie uiszcza się za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji MPLA.IO lub aplikacji PID Lítačka. Ostatnią opcją jest płatność w parkometrze w pobliżu strefy parkowania. W automacie można płacić monetami lub kartą kredytową. Cena za parkowanie w tych strefach kosztuje średnio od 20 do 60 CZK za godzinę.

Pomarańczowe strefy parkowania są przeznaczone głównie dla odwiedzających, a także do krótkoterminowego parkowania na maksymalnie 2 godziny. Płatność za parkowanie jest taka sama jak w przypadku strefy fioletowej, za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji MLPA.IO lub aplikacji PID Lítačka. Ostatnią opcją jest parkometr. Zwykła cena za parkowanie waha się od 10 do 60 CZK.

kary za parkowanie

Mandaty za parkowanie w niebieskiej strefie

Wysokość mandatu za parkowanie w niebieskich strefach zawsze zależy od tego, czy otrzymasz mandat blokowy bezpośrednio od funkcjonariusza policji, czy też mandat zostanie skierowany do postępowania administracyjnego.

Jeśli chcesz zaparkować w niebieskiej strefie parkowania bez płacenia, zostaniesz ukarany grzywną w wysokości 500 CZK, ale grzywna może wzrosnąć do 1500 CZK lub od 2000 CZK do 5000 CZK w postępowaniu administracyjnym.

W niebieskiej strefie nie zobaczysz tak wielu mandatów za wycieraczki. W większości przypadków funkcjonariusze policji są wyposażeni w tablet, który wysyła informacje o nieprawidłowo zaparkowanym pojeździe do specjalnej bazy danych, która generuje mandat. Wydział ruchu drogowego danego miasta skontaktuje się z Tobą i poprosi o zapłatę. Najczęściej za pośrednictwem koperty wysłanej na podany adres lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Łączenie mandatów za parkowanie

Za złe parkowanie w niebieskich strefach można otrzymać tylko jeden mandat. Ale tylko w przypadku pozostawienia pojazdu zaparkowanego w niebieskiej strefie bez uiszczenia opłaty przez kilka dni z rzędu. W takim przypadku powinieneś otrzymać tylko jeden mandat. Będzie to tak zwane wykroczenie długotrwałe. Wysokość grzywny powinna wynosić od 500 CZK do 2 500 CZK. Jeśli kierowca zaparkuje samochód w innym miejscu, w innej niebieskiej strefie, będą to dwa różne wykroczenia, a tym samym dwa różne mandaty.

Aplikacja do parkowania

MPLA.IO – Wirtualny zegar parkingowy

Jak uiszczać opłaty za parkowanie w strefach parkowania? Służy do tego strona internetowa i aplikacja MPLA.IO – Wirtualny zegar parkingowy. Jest to oficjalna aplikacja do płacenia za parkowanie w Pradze, ale także w innych miastach Republiki Czeskiej.

Aplikację można pobrać na smartfona i działa ona zarówno na telefonach z systemem Android, jak i iOS.

Jeśli nie chcesz pobierać aplikacji, możesz zapłacić za parkowanie za pośrednictwem strony internetowej MPLA.IO.

Zaletą aplikacji jest to, że jest najczęściej używana, jest przejrzysta i intuicyjna. Działa płynnie i nie trzeba szukać monet do parkometru.

Aplikacja działa poprzez udostępnianie swojej lokalizacji, więc wybierasz lub wyszukujesz konkretne miejsce na mapie, w którym chcesz zaparkować. Następnie wybierasz rodzaj parkingu, odpowiedni parking lub sekcję, numer rejestracyjny pojazdu, oczekiwany czas parkowania, a następnie płacisz i gotowe. Jeśli chcesz przedłużyć czas parkowania, jest to również możliwe.

Aplikacje MPLA

PID Lítačka

Innym sposobem płacenia za parkowanie w Pradze jest aplikacja PID Lítačka. Działa ona podobnie do innych aplikacji parkingowych. Aplikację należy pobrać i zainstalować na telefonie i jest ona dostępna również dla telefonów z systemem Android i Apple. Aplikacja jest bardzo intuicyjna, wystarczy wyszukać miejsce na mapie, wybrać strefę park owania i określony czas parkowania oraz uiścić opłatę za parkowanie. Możesz ręcznie wyszukać określone miejsce parkingowe na mapie lub wyszukać je według nazwy ulicy lub numeru strefy parkowania. Inną opcją jest zeskanowanie kodu QR z parkometru. Konkretne dane mogą zostać zapisane w aplikacji (numer rejestracyjny pojazdu) dla przyszłych opcji parkowania.

Konfiguracja powiadomień jest oczywista, tzn. powiadomienie na telefonie informuje o upływie czasu parkowania.

Aplikacja może wyświetlać przystanki autobusowe, aktualnie dostępne miejsca w P+R i strefach parkowania z możliwością nawigacji i uiszczania opłat parkingowych. Oprócz uiszczania opłat parkingowych, aplikacja może być używana na przykład do kupowania biletów na transport publiczny w Pradze. Opłaty parkingowe można również uiszczać bez rejestracji.

Aplikacja PID

Parkingi P+R

Parkingi P+R to tak zwane parkingi catchment. Ich nazwa opiera się na skrócie P+R lub Park and Ride. Głównym celem tych parkingów jest ułatwienie parkowania w zatłoczonej Pradze, a także przyspieszenie ruchu. Parkingi P+R są idealne dla tych, którzy potrzebują tylko miejsca do pozostawienia samochodu podczas kontynuowania podróży transportem publicznym. Dlatego też parkingi te znajdują się zazwyczaj w pobliżu ruchliwych stacji metra oraz w innych częściach lub na obrzeżach Pragi. Parkingi P+R są bezpłatne przez maksymalnie 12 godzin lub całodzienne i płatne przez 24 godziny. Płatności można dokonać na miejscu lub za pośrednictwem aplikacji MLPA.IO.

Parkingi K+R

Inną opcją parkowania są tak zwane parkingi K+R. Znak K+R nawiązuje do angielskiego skrótu Kiss and Ride. Parkingi te nie są przeznaczone do parkowania na cały dzień, ale tylko na krótkie okresy minut. Są one przeznaczone do wsiadania lub wysiadania osób przewożonych przez kierowcę samochodu osobowego do transportu publicznego. Głównym celem parkingów K+R jest unikanie zatrzymywania się pojazdów w ruchliwych miejscach lub blokowania ruchu i płynności ruchu. Parkingi K+R zlokalizowane są przy stacjach metra i kolejowych. Jak już wspomniano, parkingi K+R są krótkoterminowe, na określony czas. Czas parkowania jest ograniczony, zgodnie z dodatkowymi znakami. W większości przypadków liczony jest w minutach. Za parkowanie nie są pobierane żadne opłaty.

Wskazówki dotyczące parkowania w popularnych miejscach

W tej sekcji oferujemy popularne i często używane lokalizacje parkingowe.

Chodov

Chodov to dzielnica miejska położona w Pradze 11. Możesz skorzystać z parkingu Westfield Chodov P+R, parkingu Opatov P+R lub centrum handlowego Westfield Chodov, które obecnie oferuje 3 godziny bezpłatnego parkowania. Inne opcje to małe parkingi publiczne w okolicy.

Letňany

Sekcja Letňany znajduje się w Pradze 9. Parkingi Letňany obejmują parking P+R Letňany, ale także duże centrum handlowe Letňany, które może pomieścić do 3200 miejsc parkingowych. Ponadto, do dyspozycji klientów jest również Prosek Parking House lub Parking House przy ul. Malkovského.

Zličín

Dzielnica Zličín znajduje się w Pradze 5. Parkowanie w pobliżu Zličína jest możliwe za pośrednictwem P+R Parking Zličín I i II lub OC Metropole Zličín. Centrum oferuje bezpłatny parking przez 3 godziny w dni powszednie i do 5 godzin w weekendy. Innym centrum handlowym jest Homepark Zličín, gdzie również znajduje się wiele miejsc parkingowych.

Czarny Most

Černý Most znajduje się w Pradze 14. Można skorzystać z P+R parking Černý Most, P+R parking Rajská Zahrada lub OC Černý Most, które oferuje do ponad 3200 miejsc parkingowych. Parkowanie jest bezpłatne przez 4 godziny. W Černým Moście znajdują się również inne mniejsze parkingi.

Teatr Narodowy

Teatr Narodowy znajduje się w Pradze 1. Jeśli jedziesz w tym kierunku i chcesz znaleźć parking w pobliżu Teatru Narodowego w Pradze, możesz skorzystać bezpośrednio z parkingu Teatru Narodowego lub innych miejsc parkingowych, takich jak OC Palladium, OC Nový Smíchov lub innych płatnych parkingów.

Szpital Thomayera

Parkowanie przy szpitalu Thomayer jest często skomplikowane. Istnieje dedykowany parking, który ma do 203 miejsc parkingowych. Jeśli chcesz znaleźć inne miejsca do parkowania, możesz zaparkować na ulicy Ružinského, Hurbanova lub skorzystać z parkingu Štúrova.

FN Motol

Parkowanie w FN Motol jest tak samo skomplikowane, ponieważ parking jest intensywnie wykorzystywany. Dom parkingowy oferuje płatny parking. Inne opcje w pobliżu tego szpitala to parkingi przy hotelu Golf, cmentarzu Motol lub parkingu Ladronka.

Parking Hlavní nádraží Praha

Główny dworzec kolejowy w Pradze znajduje się w dzielnicy Praga 2. Przy głównym dworcu kolejowym w Pradze znajduje się kilka miejsc parkingowych, w tym Wilsonova Garage and Parking Complex, Muzeum Garage, Opletalova Garage lub Millennium Parking. Ponadto w pobliżu znajduje się OC Myslbek, który ma 326 miejsc. Inne opcje to publiczne płatne parkingi.

OC Stromovka

Centrum handlowe Stromovka znajduje się w Pradze 7 w dzielnicy Holešovice. Parking jest dostępny bezpośrednio w podziemnych garażach centrum handlowego. Cena wynosi 2 godziny za darmo, w weekendy i święta do 3 godzin. W pobliżu znajduje się również inny parking ABC – garaż przy ul. Veletržní.

O2 Arena

O2 Arena Praga znajduje się w Pradze 9. Parkowanie w ramach wydarzenia jest rzeczą oczywistą. Jeśli w danym dniu nie odbywa się żadne wydarzenie, parking jest również dostępny. Koszt to 50 CZK za godzinę.

OC Šestka

OC Šestka to dom towarowy znajdujący się w Pradze 6. Parking jest bezpłatny dla wszystkich odwiedzających centrum. Znajduje się tu do 1000 miejsc parkingowych, z czego 360 jest zadaszonych. Sprawdź więcej opcji parkowania w Praga 6.

OC Atrium Flora Prague

Szukaj centrum handlowego Atrium Flora Prague w Pradze 3. Znajduje się tam czteropoziomowy parking podziemny z 766 miejscami parkingowymi. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 odwiedzający mają godzinę bezpłatnego parkowania. Jeśli jest to klient kina lub myjni samochodowej, otrzymuje dodatkowe trzy godziny.

Arkády Pankrác Praha

Parking Arkády Pankrác Praga posiada parking, który znajduje się w lokalizacji Praga 4. Parking jest bezpłatny przez 2 godziny, a następnie płaci się 40 CZK za godzinę.

Galeria Harfa

Parking Galerie Harfa znajduje się w Pradze 9. Harfa oferuje bezpłatny parking na 2 godziny. W tej lokalizacji można również zaparkować przy hali widowiskowo-sportowej O2 Arena.

OC Nový Smíchov

OC Nový Smíchov i jego parking znajdują się w Pradze 5. Parkowanie jest bezpłatne przez 1 godzinę w dni powszednie i do 5 godzin w weekendy.

OC Palladium

OC Palladium oferuje parking w centrum Pragi 1. Podziemny garaż może pomieścić do 900 bezpłatnych miejsc na 3 podziemnych piętrach.

Parking na lotnisku Václava Havla

Lecisz na wakacje i zastanawiasz się, gdzie zaparkować samochód? Jeśli myślisz, że parkowanie na lotnisku im. Václava Havla będzie drogie, nie martw się i zamiast głównego parkingu możesz skorzystać z innych mniejszych parkingów w pobliżu. Parking na lotnisku oferuje długoterminowe parkowanie w przyzwoitych cenach. Parkingi są strzeżone i oferują różne dodatkowe usługi.

Źródło: PID Lítačka, MPLA.IO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj