Podróżowanie z psem w samochodzie

0
90
Podrozowanie z psem w samochodzie

Wybierasz się w podróż ze swoim czworonożnym przyjacielem i chcesz, aby wszystko przebiegło bezproblemowo? Doradzimy Ci, jak powinien być transportowany Twój pies i jak najlepiej go zabezpieczyć. Przyjrzymy się również warunkom podróżowania z psem za granicą.

Jak pies nie powinien podróżować

Dlaczego jest takie zamieszanie wokół transportu psów i czy można za to dostać grzywnę? Ustawodawcy próbowali zapobiec temu, by pies spowodował wypadek lub zranił członka załogi. Wystarczy, że twój kumpel się wystraszy i dojdzie do katastrofy.

Jednocześnie jest to również z korzyścią dla zwierzaka. Właściciel powinien zadbać o to, by transportować go wygodnie i z minimalnym stresem. Nawet proste zakręty czy ostre hamowanie mogą mu zagrozić lub zranić. Nie mówiąc już o kolizji. Pomyślcie o tym, że w przypadku kolizji ciało psa zostaje wyrzucone do przodu i żadne pasy bezpieczeństwa go nie ochronią. To może kosztować go życie.

Jak więc nie powinno się przewozić psa w samochodzie? Podpowiedzieliśmy już to w poprzednim rozdziale. Nie należy przewozić go luzem. Ale to nie znaczy, że powinieneś założyć mu obrożę. Tak, są tacy ludzie. Jest to tak samo złe jak nieobrożny pies. Przy ostrym zakręcie, hamowaniu lub kolizji pies może łatwo skręcić kark.

Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie

Wiemy już, jak nie należy przewozić psa. Ale ponieważ prawo jest dość niejasne co do tego, jak powinno się go transportować, mamy kilka wskazówek dotyczących tweaków, które zapewnią bezpieczną i relaksującą jazdę dla ciebie i twojego partnera.

Uniwersalna klatka do samochodu i mieszkania

Wielu osobom klatka kojarzy się negatywnie. Jednak nie jest ona wprost zła. W samochodzie sprawdza się po prostu idealnie. Ale można ją również wykorzystać w domu lub na kwaterze. W klatce pies ma swoją bezpieczną przestrzeń, którą zna. Wybierz w zależności od wielkości psa i wielkości bagażnika.

W kombi lub furgonetce przejdź do kraty

Jeśli masz bardziej przestronny pojazd, zalecamy kratkę w tylnej części pojazdu, zwłaszcza dla większych psów. Pozwoli to oddzielić je od części załogowej. Jednocześnie nie ograniczasz tak bardzo ruchów psa, więc jest to dla niego bardziej komfortowe.

Wynik jest idealny = relaksująca jazda dla wszystkich zaangażowanych. Wyłóż kratę miękkimi materiałami, aby Twój futrzany przyjaciel nie potknął się lub nie został o nie popchnięty. Uważaj też na bagaże, ułóż je tak, by nie zrobiły mu krzywdy.

Niektórzy zamiast siatki instalują siatkę. Działa ona na podobnej zasadzie, ale nie jest tak skuteczna pod względem bezpieczeństwa. Dla lżejszych psów jest to opcja, ale cięższy ogar przebije ją przy uderzeniu. W takim przypadku lepsza jest klasyczna siatka wykonana z metalu.

Kompaktowa skrzynia dla średnich i małych futrzaków

Skrzynie dla psów są bezpieczne i wygodne. Użyj ich dla średnich i małych ras. Nie zapomnij zabezpieczyć skrzynki, aby nie obijała się i nie zagrażała osobom w pobliżu lub samemu psu (pasy mocujące, pas trzypunktowy itp.). Możesz umieścić ją w bagażniku (szczególnie przydatne dla większych psów), na tylnym siedzeniu lub w przestrzeni na nogi tylnych siedzeń. W zależności od wielkości.

Foteliki samochodowe do podróżowania w dobrym stylu

Masz w domu mniejszego futrzanego przyjaciela i chcesz, aby podróżował w stylu i komforcie? Wypróbuj foteliki samochodowe dla psów. W porównaniu do poprzednich opcji, nie będą one chronić tak bardzo w przypadku kraksy, ale nadal jest to lepsze niż nic.

Foteliki samochodowe dla psów występują w kilku stylach. Niektóre przypominają fotel lub łóżko bez pokrycia, inne są pokryte i przypominają plecaki lub torby. Wszystko zależy jednak od tego, jak chętnie twój pies pozostanie w jednym miejscu. Jeśli ma tendencję do podskakiwania, fotelik samochodowy niewiele pomoże. Chyba że w połączeniu z inną opcją.

Szelki na pasach

Chyba najtańszą, ale i najmniej bezpieczną opcją, jest uprząż na pasach. Ich zaletą jest to, że pies łatwo się do nich przyzwyczaja i można je wykorzystać na spacerze. Uprzęże dostarczane są z mocnym pasem. Łączy się on z tradycyjnym pasem bezpieczeństwa w samochodzie i to wszystko.

Chcesz zaoszczędzić pieniądze i myślisz o przypięciu psa do klasycznych szelek zewnętrznych? W takim razie zdecydowanie nie polecamy. Zwykła uprząż spacerowa nie ma takiej wytrzymałości. W przypadku uderzenia może się rozerwać.

Unikaj zanieczyszczania samochodu

Twój czworonożny przyjaciel może zabrudzić, a nawet zniszczyć wnętrze Twojego samochodu. Niewiele możesz z tym zrobić. Najczęściej jest to sierść i ślina, ale mdłości czy wnętrze zniszczone pazurami nie są rzadkością.

Jeśli zamierzasz przewozić psa w szelkach lub siatce, pomyśl o zabezpieczeniu także tapicerki. W przypadku fotelików samochodowych, skrzynek i klatek nie musisz się o to tak bardzo martwić. Choć bezpieczeństwo to bezpieczeństwo. Niezbędny jest koc, który rozciągniesz wokół psa. Ochroni on otoczenie przed sierścią, błotem i innymi zanieczyszczeniami. Do ochrony wnętrza dostępne są również pokrowce samochodowe, które są łatwe w utrzymaniu.

Podróżowanie z psem za granicę

W następnej części przyjrzymy się najpopularniejszym kierunkom, do których można podróżować ze zwierzętami domowymi. Doradzimy, jakie zasady tam obowiązują i czy powinieneś przygotować się na jakieś ograniczenia lub cechy szczególne. Zanim wyruszysz w podróż, pamiętaj, aby uporządkować niezbędne dokumenty i inne niezbędne rzeczy.

Bez czego nie możesz się obejść

  • Ważnego paszportu dla zwierzęcia,
  • szczepienie przeciwko wściekliźnie potwierdzone w paszporcie,
  • identyfikacji mikrochipa.

Jeśli wybierasz się do miast, oczekuj, że twój pies będzie miał smycz i koszyk. Szczególnie we Włoszech są w tym względzie bardzo szczegółowi. We Francji nie lubią widzieć psów na miejskich plażach.

Czasami wygodniej jest zatrzymać się na kempingu lub spróbować spać w samochodzie. W niektórych krajach jest to w porządku, w innych „dzikie biwakowanie” jest na własne ryzyko i możesz otrzymać wysoką grzywnę.

Podróżowanie z psem do Chorwacji

Większość Polaków podczas wakacji decyduje się na wyjazd do Chorwacji. Zasady przewożenia psów są takie same jak w Polsce, ale nie zapomnijcie zaopatrzyć się w niezbędne dokumenty, szczepienia i czip.

Podróżowanie z psem do Włoch

Tylko za brak odpowiedniego zabezpieczenia swojego czworonożnego partnera możesz otrzymać we Włoszech mandat. Nie wolno wjeżdżać do kraju bez ważnego paszportu i szczepień. Ważna jest również właściwa identyfikacja, czyli chip.

Podróżowanie z psem do Słowenii

W tym kraju obowiązują takie same zasady dotyczące psów, jak wszędzie indziej w UE. Zmierza tu mnóstwo spacerowiczów z psami, nie jest tak turystycznie, a Słowenia oferuje kilka pięknych wiejskich wycieczek. Jedź ostrożnie z psem i innymi towarzyszami podróży, w Słowenii obowiązują surowe mandaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj