Kontrolka poduszki powietrznej: Co oznacza, gdy się świeci?

0
95
kontrolka poduszki powietrznej

Czy zapaliła się kontrolka poduszki powietrznej? Spróbuj dowiedzieć się dlaczego. Z niektórymi usterkami można sobie poradzić samodzielnie. Nie ruszaj w drogę z niesprawną poduszką powietrzną! Wraz z pasami bezpieczeństwa ta funkcja bezpieczeństwa może uratować Ci życie.

Światła w samochodzie, które zachowują się inaczej niż zwykle (np. nie gasną, migają, zmieniają kolor na czerwony itp.), informują nas, że coś jest nie tak z samochodem. Co powinienem zrobić, jeśli świeci się kontrolka poduszki powietrznej? Czy można samodzielnie usunąć tę usterkę?

kontrolka poduszki powietrznej

Kontrolka poduszki powietrznej powinna zawsze gasnąć automatycznie po uruchomieniu pojazdu. Jeśli się świeci, oznacza to usterkę, którą należy jak najszybciej usunąć, szczególnie dla własnego bezpieczeństwa!

Kontrolka poduszki powietrznej świeci się, co mogę zrobić?

Jeśli czerwona kontrolka poduszki powietrznej świeci się, komputer informuje, że coś jest nie tak z funkcjami bezpieczeństwa pojazdu.

  • Najczęściej oznacza to przerwę w obwodzie. Zazwyczaj winne jest uszkodzenie kabli pod siedzeniami, zwłaszcza zimą, gdy w tych miejscach gromadzi się wilgoć.

Co z tym zrobić? Eksperci radzą, aby spróbować wyczyścić styki sprayem. Jeśli to nie pomoże, należy udać się do warsztatu. Kable mogą być w złym stanie nie tylko z powodu wilgoci, ale po prostu z powodu wieku.

  • W starszych samochodach kontrolka często zapala się, gdy fotel się porusza. Pod spodem znajduje się złącze, które może łatwo wypaść. Wystarczy włożyć go z powrotem na swoje miejsce i gotowe, kontrolka gaśnie. Zobacz, jak korzystać z fotelika.
  • Może również wystąpić problem ze stykiem w drzwiach lub kolumnie kierownicy.
  • Innym częstym powodem zapalenia się kontrolki poduszki powietrznej jest nieprawidłowe działanie czujnika zd erzeniowego. Jest to spowodowane korozją lub uszkodzeniem mechanicznym. Nie można naprawić tej usterki samodzielnie. Zdecydowanie nie należy tego zaniedbywać, gdy czujniki działają nieprawidłowo, poduszka powietrzna nie pomoże w razie wypadku.
  • Świecąca kontrolka może również wskazywać na brak jednej z poduszek powietrznych (na przykład po wypadku samochodowym wyzwolona poduszka powietrzna nie została wymieniona na nową).
  • Czasami akumulator może być również nieprawidłowo wymieniony.

Rzeczywistą przyczynę można ustalić za pomocą sprzętu diagnostycznego.

Gdy technik usunie usterkę, kontrolka powinna zgasnąć. Jeśli tak się nie stanie, musi usunąć komunikat o błędzie z jednostki sterującej. Zdarza się to od czasu do czasu. Zdecydowanie nie należy jednak usuwać komunikatu o błędzie bez uprzedniego usunięcia przyczyny przez technika serwisu. Poduszka powietrzna jest ważnym elementem bezpieczeństwa biernego!

poduszka powietrzna

Kontrolka poduszki powietrznej nie świeci się, dlaczego?

Odwrotny problem może również wystąpić, gdy kontrolka poduszki powietrznej w ogóle się nie zapala. Może to oznaczać, że ktoś celowo wyłączył tę funkcję bezpieczeństwa.

Kontrolka wyłączonej poduszki powietrznej wskazuje, że poduszka powietrzna pasażera została wyłączona. Wyłączenie poduszki powietrznej za pomocą przełącznika jest konieczne w przypadku montażu fotelika dziecięcego na siedzeniu pasażera.

Uważaj na używane samochody z włączoną lampką ostrzegawczą poduszki powietrznej

Jeśli planujesz zakup używanego samochodu, zwróć uwagę na świecące się lampki ostrzegawcze poduszek powietrznych. Może to oznaczać, że samochód został potrącony i brakuje jednej z poduszek powietrz nych (na przykład po wypadku samochodowym poduszka powietrzna, która została wystrzelona, nie została wymieniona).

Lampka ostrzegawcza poduszki powietrznej i test MOT

Co należy zrobić, jeśli świeci się kontrolka poduszki powietrznej, a zbliża się przegląd techniczny? Po pierwsze, zalecamy wizytę w warsztacie samochodowym w celu naprawy. Jeśli kontrolka zapali się podczas przeglądu, nie przejdziesz przeglądu i i tak będziesz musiał zorganizować naprawę w warsztacie.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Dlaczego świeci się kontrolka poduszki powietrznej?

Jeśli kontrolka świeci się stale, oznacza to jeden z poniższych problemów. Najczęstszym problemem jest przerwa w obwodzie. Uszkodzenie kabli pod siedzeniami jest zwykle winne, szczególnie zimą, gdy w tych obszarach gromadzi się wilgoć. Problem może również dotyczyć styku w drzwiach lub kolumnie kierownicy. W starszych samochodach kontrolka często zapala się po przesunięciu fotela. Złącze wypada i przestaje działać prawidłowo. Inną możliwością jest brak jednej z poduszek powietrznych.

Dlaczego kontrolka poduszki powietrznej zapala się w używanym samochodzie?

Istnieje wiele powodów, które można łatwo naprawić, można je znaleźć w naszym artykule. Inną możliwością jest to, że sprzedawany samochód został rozbity, a jednej z poduszek powietrznych po prostu brakuje i nie została jeszcze wymieniona na nową.

Dlaczego kontrolka poduszki powietrznej nie zapala się?

Może to oznaczać, że ktoś celowo wyłączył tę funkcję bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj