Transport nart i snowboardów w Austrii: jak to zrobić?

0
113
Transport nart i snowboardów w Austrii

Wybierasz się na wakacje w góry? W takim razie pewnie zastanawiasz się, jak dostarczyć swój sprzęt w najlepsze miejsce. Upewnij się, że nie przegapisz – za niewłaściwy transport ładunku możesz zostać ukarany grzywną w wysokości ponad 2 000 euro. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć. Podzielimy się przydatnymi wskazówkami, jak sprawić, by Twój wyjazd na narty lub snowboard przebiegł sprawnie i bez komplikacji.

Jazda na nartach w Austrii jest po prostu wspaniała. Ale mandat z Austrii to już nie taka radość. Jak cieszyć się bezchmurnym urlopem? Zapoznaj się z austriackimi przepisami! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas transportu sprzętu zimowego.

Zakaz przewożenia nart i snowboardów wewnątrz samochodu

Narty, deski snowboardowe i buty narciarskie to dla Ciebie sprzęt zimowy, ale dla austriackich policjantów potencjalnie niebezpieczny ładunek. A każdy ładunek musi być zabezpieczony podczas jazdy, aby nie zagrażał załodze samochodu. W razie wypadku luźny ładunek może stać się niebezpiecznym przedmiotem, który może spowodować śmiertelne obrażenia.

W Austrii narty, deski snowboardowe i buty narciarskie nie mogą być przewożone wewnątrz samochodu. Chyba, że są odpowiednio zabezpieczone. Mandat za złamanie tego zakazu może wynieść ponad 2 000 €. Nie ma zostawiania nart za przednimi fotelami w dół na matach, aby ładnie wyschły. Za to też są mandaty. Lepiej więc włożyć je do bagażnika.

Wyjątek dla przewożenia nart i snowboardów wewnątrz samochodu

Na szczęście nie jest tak, że nart kategorycznie nie wolno przewozić w kabinie samochodu. Są sytuacje, w których można to zrobić. Jedynym warunkiem jest to, że wszystkie ciężkie przedmioty są dobrze zakotwiczone we wnętrzu, a narty lub deski snowboardowe najlepiej w specjalnych torbach (skivak). Skivak wsuwa się w otwór na narty w tylnym oparciu.

Upewnij się więc, że Twój sprzęt jest dobrze zabezpieczony i nie ma się gdzie przemieszczać. Jeśli to zrobisz, nie powinieneś być ukarany mandatem. Oczywiście ostateczne słowo należy zawsze do konkretnego policjanta, który w momencie kontroli ocenia sytuację.

snowboard austria

Boxy dachowe i bagażniki to bezpieczniejsze rozwiązanie

Boxy dachowe i bagażniki to najbezpieczniejsza opcja transportu sprzętu narciarskiego. Jednak nawet w tym przypadku sprzęt musi być zabezpieczony, inaczej staje się niebezpieczny dla otoczenia. Zwłaszcza w przypadku boxa należy dwukrotnie sprawdzić, czy mocno trzyma się on na miejscu. Jeśli nie chcesz mieć wypadku na drodze z powodu nieostrożności, pamiętaj o tym. Zalecamy również umieszczenie klamer w skrzyni.

Czy masz odpowiednie przeciągnięcie? A co z łańcuchami śniegowymi?

Podczas wyjazdów na zimowe zabawy, bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Na pewno cały czas myślisz o swoim sprzęcie, ale jak jest z Twoim samochodem? Jeśli wybierasz się w austriackie Alpy na urlop narciarski, nie zapomnij o:

  • zimowej odzieży,
  • łańcuchach śniegowych.

Opony zimowe są obowiązkowe w okresie od 1 listopada do 15 kwietnia podczas jazdy w „warunkach zimowych”, czyli na śniegu i lodzie.

Łańcuchy śniegowe są również obowiązkowe na niektórych odcinkach, zwłaszcza w terenach górskich. Za ich brak grozi mandat, a w razie wypadku – zagrożenie życia własnego i innych osób na drodze.

Skąd wiesz, kiedy jest czas na założenie łańcuchów? Stosuj się do znaków drogowych. Znak drogowy informuje, że należy założyć łańcuchy śniegowe. Jest on w kształcie koła z niebieskim tłem i obrazkiem opony z założonymi łańcuchami.

łańcuchy zimowe

Cóż mogę powiedzieć poza tym, że należy zachować rozwagę i jeździć bezpiecznie, niezależnie od tego, czy wybierasz się w góry na narty, czy gdzie indziej.

Co jeszcze warto zapamiętać

Często zadawane pytania

Jakie są zasady przewożenia nart i snowboardów wewnątrz samochodu w Austrii?

W Austrii zabronione jest przewożenie nart, desek snowboardowych i butów narciarskich wewnątrz samochodu, jeśli nie są dobrze zabezpieczone. Mandat za złamanie tego zakazu może wynieść ponad 2 000 €.

W jakich warunkach można przewozić narty i deski snowboardowe wewnątrz samochodu?

Trzeba je trzymać w specjalnej torbie i dobrze zakotwiczone. Jednak najbezpieczniejszą opcją do przewożenia sprzętu narciarskiego są boxy dachowe i bagażniki.

Jakie są inne wskazówki dotyczące transportu nart i snowboardów w Austrii?

Nie zapomnij o obowiązkowym wyposażeniu zimowym samochodu – dowiedz się co to takiego w tym artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj