Parking Dresden: Jak i gdzie można zaparkować za darmo jako zwiedzający

0
297
Parking Dresden

Wybierasz się na rodzinną wycieczkę lub podróż służbową do Drezna? A potem co z typowymi jarmarkami świątecznymi, które są spektakularne i mają długą tradycję w historii. W tym artykule zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o parkowaniu w Dreźnie, a także wskazówki, gdzie można zaparkować za darmo.

Parkowanie w Dreźnie

Parkowanie w Dreźnie, podobnie jak w innych miastach, jest dość skomplikowane i trzeba wziąć pod uwagę, że nie będzie można za darmo zaparkować na przykład w centrum miasta i jego okolicach. W całym Dreźnie obowiązują strefy płatnego parkowania, które są podzielone na 3 strefy parkingowe i miejsca stojące.

Opłaty za parkowanie uiszcza się zazwyczaj w parkomatach, gdzie płatności można dokonać kartą kredytową lub monetami. Inną opcją jest płacenie za pomocą aplikacji Easypay lub PayByPhone. Aplikacje te działają tak samo jak każda inna aplikacja parkingowa. Trzeba wpisać adres miejsca parkingowego, zapłacić i gotowe.

W centrum miasta, ale także wokół niego brakuje miejsc parkingowych on-street, dlatego polecamy korzystanie z różnych parkingów pay-and-display, parkingów P+R oraz domów parkingowych, gdzie można zaparkować w okazyjnych cenach, nawet na cały dzień.

Bardzo dobrą pomocą jest strona internetowa Dresden.de, na której można znaleźć informacje o aktualnych wolnych miejscach parkingowych w centrum miasta lub w jego okolicach. Pod tym innym linkiem, Dresden.de, znajdziecie tematyczną mapę całego miasta.

Jeśli zastanawiacie się nad parkingiem dla motocykli, utrzymane są obszary, gdzie możliwe jest bezpłatne parkowanie. Sprawdźcie te miejsca tutaj.

Z końcem 2022 roku zniesiona została zasada bezpłatnego parkowania dla pojazdów elektrycznych.

Parkingi P+R, centra parkingowe i inne opcje w Dreźnie

Ogólnie rzecz biorąc, parkowanie w centrum Drezna na parkingach publicznych wynosi około 1-3 EUR za godzinę. Maksymalna stawka dzienna wynosi od 9 do 22 EUR.

Na stronie internetowej Dresden.de znajdą Państwo pełną listę jasnych i aktualnych informacji na temat parkowania, zarówno na parkingach, parkingach P+R, jak i w domach parkingowych. W wyszukiwarce należy wybrać obszar, w którym chcemy zaparkować. Jeśli bardziej interesuje Cię mapa, znajdziesz ją tutaj. Interaktywna mapa pokazuje opcje parkowania i bardziej szczegółowe informacje o każdym miejscu parkingowym, w tym przegląd cen, godziny otwarcia itd.

Więcej wskazówek dotyczących parkowania znajdziesz tutaj:

Tiefgarage Altmarkt to parking podziemny, który cieszy się dużą popularnością i oferuje do 400 miejsc parkingowych. Pierwsza godzina kosztuje 2,30 EUR, każda następna 2,50 EUR. Maksymalna stawka dzienna za parkowanie wynosi 25,00 EUR.

Tiefgarage An der Frauenkirche to parking podziemny ze 120 miejscami postojowymi. Od 6:00 do 20:00 każda godzina kosztuje 2,50 EUR. Za cały dzień parkowania trzeba zapłacić 28,00 EUR.

Tiefgarage Semperoper to parking o pojemności do 400 miejsc. Za godzinę parkowania płaci się 1,50 EUR.

Tiefgarage Altmarkt – „Galeria ma do dyspozycji do 480 miejsc. Parking za pierwszą i drugą godzinę kosztuje 1,50 EUR, następnie każda kolejna godzina to koszt 2,00 EUR. Maksymalna opłata dzienna wynosi 20,00 EUR.

Parkhaus Centrum – Galerie to duży parking, który działa 24 godziny na dobę. Pierwsza godzina kosztuje 2,00 EUR, a każda następna godzina również 2,00 EUR. Maksymalna opłata dzienna wynosi 12,00 EUR.

Přehledná mapa parkování v Drážďanech
Mapa poglądowa miejsc parkingowych w Dreźnie

Bezpłatne parkowanie w Dreźnie

Jeśli szukają Państwo bezpłatnego parkingu, to można skorzystać np. z następujących parkingów P+R. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że parkingi te są bardziej oddalone od centrum, więc trzeba wtedy skorzystać z komunikacji miejskiej, najlepiej z tramwaju lub autobusu, albo też można pójść pieszo.

Parkplatz Prohlis znajduje się przy Langer Weg – 01257 Dresden i oferuje około 60 miejsc parkingowych. Godziny otwarcia są ciągłe, a parking jest bezpłatny.

Parkplatz Bühlau znajduje się przy Quohrener Straße – 01324 Dresden. Parking jest bezpłatny, a godziny otwarcia to 24 godziny na dobę

Parkplatz Kaditz znajduje się przy Kätschenbroder Str. – 01139 Dresden. Parking jest bezpłatny i czynny 24 godziny.

P+R Reick to kolejny parking, który jest bezpłatny. Znajduje się on przy Lohrmannstrasse, 01237 Dresden i jest otwarty 24 godziny na dobę.

Jeśli są Państwo zainteresowani innymi parkingami P+R, które oferują bezpłatny parking, mogą Państwo znaleźć pełną listę na stronie vvo-online.de.

 class=

Jeśli jedziesz samochodem do Drezna, zalecamy, abyś przed wyjazdem przestudiował zasady i przepisy ruchu drogowego w Niemczech. Niemiecka policja jest bardzo surowa i nieugięta, a jeśli popełnią Państwo wykroczenie lub przestępstwo, należy spodziewać się bardzo wysokich mandatów w całych Niemczech. Sieć autostrad w Niemczech jest bardzo rozbudowana, a ich przejazd jest nadal bezpłatny. Opłaty za przejazd autostradami lub opłaty drogowe dotyczą tylko samochodów ciężarowych o masie brutto powyżej 7,5 tony. Nie zapominaj, że oprócz Austrii w Niemczech obowiązują również strefy ekologiczne, czyli Umweltzones, a znajdziesz je między innymi w Berlinie, Monachium i Frankfurcie. Do tych stref potrzebny jest znaczek ekologiczny. Kto go potrzebuje? Decydujące są informacje zawarte w świadectwie technicznym.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Czy w Dreźnie można zaparkować za darmo?

Bezpłatny parking dostępny jest na parkingach P+R, takich jak Parkplatz Prohlis, Parkplatz Bühlau czy Parkplatz Kaditz.

Gdzie zaparkować w Dreźnie podczas jarmarków świątecznych?

W przypadku tego wydarzenia zawsze dostępne są parkingi Messe Dresden P+R, zjazd z A4 an Dresden-Altstadt.

Gdzie zaparkować w centrum Drezna?

Całe miasto jest zatłoczone, więc najlepiej skorzystać z parkingów i domów parkingowych, które również znajdują się w centrum miasta.

Źródło: dresden.de, vvo-online.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj