8 sposobów na otwarcie samochodu bez kluczyka

0
207
otwarcie samochodu bez kluczyka

Dotarłeś do swojego samochodu i znalazłeś zatrzaśnięte w środku kluczyki. Zrywasz się z zimnym potem i zastanawiasz się, co dalej. Nie zwieszaj głowy, jest kilka całkiem dobrych sposobów na wyjście z tej sytuacji. Wypróbuj 8 sposobów, jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi samochodu bez klucza.

Zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie to koszmar. Wyjść z niego jest kilka – możesz wezwać fachowca, spróbować kilku sztuczek DIY lub „wymusić wejście”, czyli wybić jedną z szyb.

W dzisiejszym artykule skupiliśmy się na tym, jak otworzyć drzwi samochodu bez kluczyka – czyli jak dostać się do środka bez płacenia fachowcowi/firmie ubezpieczeniowej/naprawiaczowi. Zanim się do tego zabierzemy, powinieneś być świadomy dwóch rzeczy:

1. Będzie to wymagało sporo cierpliwości.

2. W przypadku niektórych samochodów możesz w ten sposób spowodować uszkodzenia.

Sposoby DIY na otwarcie zamkniętego samochodu bez kluczyka wymagają cierpliwości i zręczności. Zakładają też, że masz w domu/ pod ręką niezbędny sprzęt. Nie możesz otworzyć drzwi siłą? Zdejmij uszczelkę z drzwi. Na przykład za pomocą śrubokręta lub pilnika.

Wtedy istnieje niebezpieczeństwo, że uszkodzisz swój samochód. Bo zawsze trzeba trochę poluzować drzwi, żeby dostać się do środka którymś z narzędzi. Albo żeby usunąć uszczelki drzwiowe. Kolejne naprawy mogą kosztować Cię więcej niż gdybyś wezwał fachowca, który otworzyłby dla Ciebie samochód.

Jeśli masz nowoczesny samochód, prawdopodobnie nie uda Ci się uciec od tych sztuczek. Z reguły są one dobrze zabezpieczone przed nimi. Licz się też z tym, że jeśli ktoś na parkingu zobaczy, że „siłą” włamujesz się do swojego samochodu, wezwie na ciebie policję.

Wezwij pomoc

To droga najmniejszego oporu. Towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże Ci rozwiązać sytuację. Nie będzie to jednak pomoc darmowa. Chyba, że nie jesteś aktualnie ubezpieczony w danej sytuacji. Na przyjazd ślusarza na miejsce trzeba będzie chwilę poczekać.

Nowoczesny samochód premium otworzysz przez aplikację mobilną

Jeśli masz naprawdę drogi, nowoczesny samochód, możesz spróbować otworzyć go przez aplikację mobilną. Inną opcją jest zadzwonienie na infolinię marki samochodowej i poproszenie o zdalne otwarcie Twojego auta. Oczywiście muszą zweryfikować identyfikację samochodu i Twoją tożsamość.

Postaw na sznurówkę lub mocny sznurek

Prawdopodobnie najbardziej znaną metodą na otwarcie zablokowanych drzwi samochodu bez klucza jest spróbowanie szczęścia za pomocą sznurowadła (lub sznurka czy żyłki wędkarskiej). Smycz jest powszechnie pod ręką dla większości z nas, więc jest duża szansa, że dasz radę. W środku zrobiona jest pętla, której używasz jak kowboj z lasso, aby spróbować złapać mechanizm blokujący. Musisz jednak jakoś dostać się do środka pętli – albo przez pęknięte okno, albo przez drzwi. Uważaj, by jej nie zniszczyć.

Plastikowa listwa samochodowa

Twój samochód ma na górze blokadę? Przetestuj wytrzymałość plastiku. Kup dłuższy plastikowy pasek, który możesz zgiąć i przepchnąć przez naprawdę cienką szparę w drzwiach. W przeciwieństwie do lassa zrobionego ze sznurowadeł, plastik lepiej trzyma swój kształt i nie będzie się przesuwał we wszystkie strony. W złożonym oku łapiesz przycisk i otwierasz je.

Wieszak na ubrania rozwiązuje problem zaciętego klucza w samochodzie.

Jeśli zdarzył Ci się taki karom w domu, biegnij po druciany wieszak na ubrania. Przekształć go nieco, aby był dłuższym drutem i przyklej najpierw część, za którą wisi. Podobnie jak w przypadku plastiku czy sznurówki, spróbuj złapać gałkę i otworzyć drzwi lub nacisnąć przycisk.

Użyj przedniej wycieraczki

Możesz również użyć przedniej wycieraczki, aby otworzyć drzwi, które odblokowują się za pomocą przycisku. Ponownie, musisz lekko zmusić drzwi do otwarcia. Jest to dobry sposób, nawet jeśli masz otwarte okno. Warunkiem jest to, że przycisk jest w dobrym miejscu i można go tak nacisnąć.

Sięgnij po antenę

Wsuń antenę pod klamkę. Poruszaj nią, aż do momentu odblokowania drzwi. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. To nie tylko kwestia Twoich umiejętności, ale także rodzaju samochodu. Na załączonym filmie kierowcy udało się to zrobić na Fordzie Rangerze i jak wynika z komentarzy, faktycznie jest to możliwe w tego typu samochodach.

Nic nie działa? Wybij szybę

To sytuacja ekstremalna, np. gdy wraz z kluczykami zostawiłeś w samochodzie małe dziecko lub zwierzę. Każda chwila jest cenna i nie możesz czekać godzinami na ślusarza. Gdy wszystkie próby zawiodą, ucieknij się do wybicia szyby.
Zawsze wybijaj boczną i wybierz tę, która będzie znajdowała się jak najdalej od dziecka/zwierzęcia. Szkło rozleje się po całym samochodzie. Jednocześnie szyba roll down jest tańsza w naprawie niż szyba trójkątna. Pamiętaj, że przy małej przestrzeni nie da się rozciągnąć prawie niczego, więc lepiej być bezpiecznym. Rozbij okno za pomocą kamienia, kostki brukowej lub cegły.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Na co uważać przy otwieraniu samochodu bez kluczyków?

Będzie to wymagało dużo cierpliwości, a w przypadku niektórych samochodów można w ten sposób spowodować uszkodzenia. Sposoby DIY na otwarcie zamkniętego samochodu bez klucza wymagają cierpliwości i zręczności. Zakładają też, że masz w domu/ pod ręką niezbędny sprzęt.

Jak otworzyć nowoczesny samochód?

Otwórz nowoczesny samochód klasy premium przez aplikację mobilną Jeśli masz naprawdę drogi nowoczesny samochód, możesz spróbować otworzyć go przez aplikację mobilną. Inną opcją jest zadzwonienie na infolinię marki samochodowej i poproszenie o zdalne otwarcie Twojego samochodu. Oczywiście, muszą zweryfikować identyfikację samochodu i Twoją tożsamość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj