Parking przy lotnisku w Bratysławie: przegląd miejsc, gdzie można zaparkować i ile zapłacić

0
213
parking lotnisko bratyslawa

Lecisz na wakacje z lotniska w Bratysławie i szukasz opcji parkowania? Lotnisko w Bratysławie to główne lotnisko na Słowacji. W naszym artykule podpowiemy Wam, gdzie można zaparkować na słowackim lotnisku, jakie są ceny opłat parkingowych, gdzie można zaparkować poza lotniskiem, a także gdzie zdecydowanie nie należy parkować samochodu.

Parking przy lotnisku w Bratysławie

Lotnisko w Bratysławie (BTS) lub Międzynarodowy Port Lotniczy Bratysława im. M. R. Štefánika to główne międzynarodowe lotnisko na Słowacji. Dzięki swojej lokalizacji jest często wykorzystywane i stanowi bardzo dobrą alternatywę dla czeskich turystów.

Jeśli wybierasz się na lotnisko samochodem z Pragi, spodziewaj się 3 do 4 godzin, z Brna trwa to mniej niż 2 godziny, a na przykład z Ostrawy około 3 godzin, ale w zależności od ruchu.

Lotnisko w Bratysławie jest bardzo dobrze przystosowane do sprawnej odprawy, ogólnej obsługi, a także oferuje bezpieczny parking dla zaparkowanych pojazdów osobowych. Minusem jest to, że nie można zarezerwować miejsca parkingowego z wyprzedzeniem, ale kupuje się bilet parkingowy w automacie i na parkingu.

Lotnisko w Bratysławie oferuje zarówno parking krótkoterminowy, jak i długoterminowy.

Większość usług taksówkowych na Słowacji zawiezie Cię do terminalu odlotów bratysławskiego lotniska. Dwie usługi taksówkarskie (TAXISLOVAKIE i Breadis Taxi) znajdują się bezpośrednio na lotnisku, które po przylocie szybko dowiozą Cię tam, gdzie potrzebujesz.

Bratysławskie lotnisko znajduje się na północno-wschodnich obrzeżach Bratysławy, w dzielnicy Ružinov, dokładny adres to Ivanská cesta, 820 01 Bratysława.

Krótkoterminowy parking przy lotnisku w Bratysławie

Krótkoterminowy parking na lotnisku w Bratysławie jest bezpłatny. Ten krótkoterminowy parking służy jednak wyłącznie do rozładunku lub załadunku bagażu pasażerów. Zaletą jest to, że odległość do terminala wynosi tylko kilka metrów.

Parking krótkoterminowy jest dostępny na parkingu P1, który znajduje się bezpośrednio przed budynkiem terminala, o pojemności 106 miejsc.

Długość parkowaniaCeny parkowania
do 15 minutbezpłatnie
więcej niż 15 minut5 EUR/godz
ponowny wjazd na 60 minut – P15 EUR

Opłaty parkingowe są płatne przed wyjazdem z parkingu. Po uiszczeniu opłaty należy opuścić parkingi P1 i P2 w ciągu 15 minut od uiszczenia opłaty.

Długoterminowy parking przy lotnisku w Bratysławie

Długoterminowe parkowanie na lotnisku w Bratysławie jest dostępne na parkingach P2 lub P3. Parking P2 znajduje się za parkingiem P1 i jest przeznaczony do parkowania długoterminowego, natomiast parking P3 znajduje się dalej od terminala, a ceny są na nim obniżone.

Rezerwacja miejsca parkingowego nie jest możliwa. Orientacyjną mapę lotniska można pobrać tutaj, a pełny cennik parkingów znajduje się tutaj.

Długość parkinguParking P2Parking P3
15 minutbezpłatnybezpłatny
1 godzina 5 EUR5 EUR
Każda rozpoczęta godzina 5 EUR5 EUR
1 dzień35 EUR33 EUR
4-5 dni59 EUR55 EUR
7 dni89 EUR79 EUR
10 dni119 EUR109 EUR
12 dni139 EUR129 EUR
każdy następny dzień 25 EUR25 EUR
utrata biletu 200 EUR200 EUR

Płatność za parking jest dokonywana gotówką lub kartą kredytową ((VISA, VISA Elektron, Master Card, Master Card Elektron, Maestro, American Express, Diners club) w automatycznych stacjach płatniczych znajdujących się na parkingu, w strefie odjazdu i przyjazdu terminalu lub bezpośrednio w kasie operatora na parkingu P2.

Jeśli szukasz parkingu dla posiadaczy kart inwalidzkich, to na parkingach P1 i P2 dostępny jest bezpłatny parking przez 2 godziny.

Mapa orientacyjna lotniska w Bratysławie

Inne opcje parkowania w pobliżu lotniska

Jeśli szukasz innych opcji parkowania, możesz skorzystać z parkingów poza lotniskiem. Niektóre z nich zostały wymienione tutaj.

Parking przy lotnisku – Monti oferuje ponad 100 miejsc parkingowych i znajduje się około 5 minut od lotniska. Transfer na i z lotniska jest sprawą oczywistą. Parking na 7 dni będzie kosztował około 50€ do 68€, w zależności od tego, gdzie chcesz zaparkować. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Parking Airport Bratislava to parking znajdujący się około 3 minuty od lotniska. Jeden dzień parkowania kosztuje 24 EUR, jeśli płacisz online, 30 EUR gotówką, 90 EUR gotówką za 7 dni i tylko 72 EUR online. Zaleca się wcześniejszą rezerwację i płatność, aby uzyskać lepszą cenę.

Parking przy lotnisku w Bratysławie oferuje parking w pobliżu lotniska. Płatność jest możliwa gotówką lub online. Wymagana jest rezerwacja miejsca. Zapewniony jest transfer z i na lotnisko oraz z powrotem. Cena parkingu za 7 dni wynosi około 50 EUR.

Przegląd cen parkingów na różnych parkingach na lotnisku w Bratysławie i w jego pobliżu

Parking1 dzień7 dni14 dni
Parking przy lotnisku P235 EUR89 EUR189 EUR
Parking przy lotnisku P333 EUR79 EUR179 EUR
Parking przy lotnisku – Monti23 – 35 EUR w zależności od wybranego rodzaju parkingu50 do 72 EUR w zależności od wybranego rodzaju parkingu62 EUR do 90 EUR w zależności od wybranego rodzaju parkingu
Parking Lotnisko Bratysława24 EUR (płatność online), 30 EUR gotówką72 EUR (płatność online), 90 EUR gotówką120 EUR (płatność online), 150 EUR gotówką
Parking Bratysława Lotnisko30 EUR50 EUR65 EUR

Jeśli wybieracie się Państwo na lotnisko w Bratysławie samochodem, polecamy przed podróżą zapoznać się z zasadami i przepisami ruchu drogowego na Słowacji, na szczęście są one dość podobne do tych w Polsce, ale należy wziąć pod uwagę pewne wyjątki. A jakie są mandaty na Słowacji? Wszystko jest podobne jak u nas, poza kilkoma różnicami. Na przykład taką, że jeśli zapłacisz mandat w ciągu 15 dni, to kara jest mniejsza. Na Słowacji sieć autostrad jest jeszcze niewielka i jeśli jeździsz po słowackich autostradach i drogach ekspresowych, musisz zaopatrzyć się w słowacką winietę autostradową. Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czy na lotnisku w Bratysławie możliwy jest parking krótkoterminowy?

Tak, parking jest dostępny na parkingu P1. Jest on bezpłatny do 15 minut, potem każda godzina kosztuje 5 EUR.

Ile kosztuje parkowanie na lotnisku w Bratysławie za tydzień?

Parking jest dostępny na parkingach P2 i P3. Ceny różnią się w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się zaparkować, czyli jaką opcję parkowania wybierzesz.

Jakie są inne opcje parkowania w pobliżu lotniska w Bratysławie?

W pobliżu lotniska znajdują się dodatkowe opcje parkingowe. Parkingi te znajdują się zazwyczaj 5 do 10 minut od lotniska i zazwyczaj oferują transfer z i na lotnisko. Ceny za 7 dni kosztują około 50€ do 80€.

Gdzie mogę tanio zaparkować na lotnisku w Bratysławie?

Jeśli szukasz taniego parkingu, skorzystaj z parkingu P3.

Źródło: bts.aero

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj