Parking na lotnisku w Wiedniu: Przegląd miejsc do parkowania

0
157
parking lotnisko Wieden

Wybierasz się na urlop samolotem? Czy wylatujesz z Wiednia? Lotnisko w Wiedniu jest największym i najbardziej ruchliwym lotniskiem w Austrii. Znajduje się w Schwechat, około 18 km od centrum miasta. Być może zastanawiasz się, gdzie w tej lokalizacji można bezpiecznie zaparkować samochód na dłuższy czas podczas wyjazdu. Oto przegląd tego, gdzie można zaparkować w okolicach lotniska w Wiedniu, w jakich cenach i czego unikać.

Parking przy lotnisku w Wiedniu

Lotnisko Wiedeń (VIE), największe lotnisko Wiednia, znajduje się w Schwechat, około 18 km od centrum Wiednia. Lotnisko jest dobrze przystosowane do bezproblemowej odprawy, ale oferuje również bezpieczny parking dla pojazdów.

Dokładny adres lotniska to 1300 Schwechat, Austria.

Jeśli nie chcesz się niczym zajmować i chcesz zaparkować w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, skorzystaj z przyległego parkingu C lub garażu. Lotnisko w Wiedniu oferuje dostępny parking o pojemności do 22 000 miejsc. W pobliżu terminali lotniska znajdują się parkingi, a także w kilku domach parkingowych. Należy jednak liczyć się z wyższymi cenami za parkowanie.

Dla samochodów osobowych dostępnych jest kilka parkingów wokół lotniska. Można je zarezerwować z wyprzedzeniem online, co jest zalecane.

Jeśli potrzebujesz zaparkować na krótki okres czasu, możesz skorzystać z parkingów, które znajdują się w pobliżu każdego z terminali lotniska. Aby pomóc Ci się odnaleźć, załączyliśmy link do mapy lotniska i budynków parkingowych.

Następujące parkingi są połączone z budynkami odpraw.

  1. Parking C – parkowanie od 4,20 EUR za godzinę.
  2. Garaże – parkowanie od 5,00 EUR za godzinę.
  • Parking 3 – zalecany dla terminali 1/1A
  • Parking 4 – rekomendowany dla Terminala 3
  1. Parking krótkoterminowy – parkowanie od 5,50 EUR za godzinę. Maksymalny czas parkowania to 3 godziny.
  • Parking krótkoterminowy K1 / K4 – zalecany do opuszczania przez pasażerów (poziom odjazdu).
  • Parking krótkoterminowy K3 – zalecany do odbioru pasażerów (piętro przylotów).

Parkowanie, płatność i odbiór są standardowe jak na innych parkingach. Przed odebraniem i pozostawieniem pojazdu należy uiścić pełną kwotę opłaty parkingowej w jednym z automatów biletowych lub w kasie w strukturze parkingowej nr 4. Płatności dokonuje się kartą kredytową (American Express, Diners Club, Mastercard i Visa), austriacką kartą bankową Maestro lub gotówką. Po dokonaniu płatności otrzymają Państwo bilet wyjazdowy, który umożliwia wyjazd na maksymalnie 20 minut.

Generalnie zaleca się rezerwację online. Na stronie parking.viennaairport.com możesz wygodnie wybrać datę wjazdu, a następnie wyjazdu. Kalkulator zaproponuje Ci opcje parkowania, a także całkowitą cenę za parkowanie. Przykładowo za cały tydzień parkowania zapłacisz średnio od 120 do 180 EUR. Parking przy lotnisku możesz porównać według czasu trwania parkowania.

Ceny parkingów1 dzień7 dni10 dni
Parking C (Parkplatz C)29,90 EUR119,90 EUR137,90 EUR
Dom parkingowy 3 (Parkhaus 3)44,90 EUR179,90 EUR209,90 EUR
Dom parkingowy 4 (Parkhaus 4)44,90 EUR179,90 EUR209,90 EUR

Poszczególne parkingi mają oczywiście miejsca parkingowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych. A także oferują szereg usług dodatkowych, takich jak mycie samochodów, stacje ładowania samochodów elektrycznych, stacje benzynowe, serwis samochodowy i tak dalej. To wyłącznie od Ciebie zależy, czego konkretnie szukasz.

Parkování Letiště Vídeň - kalkulátor

Więcej opcji parkowania w pobliżu lotniska w Wiedniu

Gdzie jeszcze mogę zaparkować samochód na tydzień lub dłużej? Możesz skorzystać z różnych parkingów dostępnych poza terenem lotniska. W większości przypadków parkowanie w tych miejscach jest tańsze niż na samym parkingu Viennaairport.

Upewnij się jednak, że z tych miejsc dostępne są linie kolejowe, autobusowe lub tramwajowe na lotnisko.

A gdzie nie należy parkować? Generalnie zaleca się, aby na dłuższy czas zaparkować samochód na bezpiecznym i monitorowanym parkingu. Jeśli chcesz zaparkować samochód na dłuższy czas gdzieś niekontrolowany istnieje ryzyko napadu lub kradzieży, jeśli zaparkujesz samochód z cudzymi numerami rejestracyjnymi.

TOM parking

TOM Parking oferuje bezstresowe rozwiązanie w zakresie taniego parkowania. Parking jest odpowiedni dla osób podróżujących z lotniska w Wiedniu lub turystów, którzy chcą wygodnie dostać się do miasta. Parking jest dostępny w cenie 6,49 EUR za dzień. TOM Parking oferuje opłacalną opcję parkowania naprzeciwko stacji kolei miejskiej Kaiserebersdorf. Stacja S-Bahn znajduje się naprzeciwko naszej stacji w Kaiserebersdorf.

Park & Ride – Vienna Garage

Alternatywną opcją, gdzie można całkiem dobrze i tanio zaparkować, są różne parkingi P+R w Wiedniu. Z tych miejsc jest bardzo dobry dostęp do metra, autobusu i tramwaju. Parking kosztuje zazwyczaj 4,10 euro za dzień, około 20-30 euro za tydzień i około 40-50 euro za 10 dni.

Parktiger

Parktiger to jedna z innych tanich opcji parkingowych w pobliżu lotniska w Wiedniu. Zaletą jest bardzo dobre połączenie kolejowe i autobusowe, które zajmuje około 10 minut w kierunku lotniska. Parking kosztuje od 5,99 EUR do 6,99 EUR za dzień. Cena za tydzień będzie Cię kosztować około 42 EUR, za 10 dni – 60 EUR.

Hotelparkplatz Arion Airporthotel 

Inną opcją jest Hotelparkplatz Arion Airporthotel. Hotel znajduje się około 10 minut od samego lotniska w Wiedniu. W pełni dostępne jest połączenie autobusowe. Dodatkowo parking jest monitorowany przez telewizję przemysłową. Cena parkingu na 1 dzień wychodzi 8 EUR, na tydzień to około 56 EUR, na 10 dni to koszt 80 EUR.

Panda Parken

Panda Parken oferuje parking przy samym lotnisku w Wiedniu. Dojazd do lotniska zajmuje tylko około 3 minut. Cena za jeden dzień wynosi 19 EUR, za 7 dni zapłacisz około 59 EUR, w tym transfer z lotniska i podatek lotniskowy, a za 10 dni zapłacisz około 84 EUR.

Hein Hotel Vienna Airport

Hein Hotel Vienna Airport oferuje dodatkowo parking. Parking znajduje się około 5 minut od lotniska. Oferuje on usługę transferu z i na lotnisko. Cena za parking na 1 dzień wynosi 5,50 EUR, za 7 dni parkowanie w tej okolicy będzie Państwa kosztować 80 EUR, a za 10 dni 96 EUR.

Life Hotel Car Park Airport

Car Park Life Hotel Airport to hotel położony około 10 minut od lotniska w Wiedniu. Połączenia autobusowe kursują często, więc transport jest zapewniony. Parking jest pod stałą kontrolą. Według kalkulatora parking na jeden dzień kosztuje 45 EUR, na cały tydzień 85 EUR, a na 10 dni 109 EUR.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje parking na lotnisku w Wiedniu za cały tydzień?

Średnio parking na cały tydzień będzie Cię kosztował od 120 do 180 euro. Możesz porównać parkingi lotniskowe według czasu parkowania i dostępności.

Gdzie jeszcze mogę zaparkować w pobliżu lotniska w Wiedniu?

Do dyspozycji są różne parkingi poza terenem lotniska. W większości przypadków parkowanie w tych miejscach jest tańsze niż na samym parkingu lotniska w Wiedniu. Upewnij się jednak, że z takich miejsc można dojechać pociągiem, autobusem lub tramwajem do lotniska.

Gdzie nie zaleca się parkować?

Generalnie wskazane jest, aby na dłuższy okres czasu zaparkować samochód na parkingu strzeżonym i monitorowanym. Jeśli chcesz zaparkować samochód na dłuższy czas gdzieś bez nadzoru, istnieje ryzyko kradzieży lub kradzieży zaparkowanego samochodu z cudzymi numerami rejestracyjnymi.

Ważne informacje podczas podróży do Austrii

Źródło: viennaairport.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj