Parking przy lotnisku w Dreźnie: przegląd gdzie można zaparkować i za ile

0
171
parking lotnisko drezno

Wylatujesz z lotniska w Dreźnie na urlop lub w podróż służbową? W okolicy jest wiele możliwości zaparkowania pojazdu. To od Ciebie zależy, co wolisz i co Cię interesuje. W naszym artykule znajdziesz wskazówki i porady, gdzie można zaparkować, jakie są ceny i gdzie parkowanie jest zdecydowanie niewskazane.

Parking przy lotnisku w Dreźnie

Międzynarodowe lotnisko w Dreźnie (DRS) znajduje się zaledwie kilka kilometrów od granicy z Czechami i dlatego jest często wykorzystywanym lotniskiem przez czeskich podróżnych. Lotnisko w Dreźnie znajduje się około 9 km od stolicy Saksonii i jest jednym z mniejszych międzynarodowych portów lotniczych w Niemczech. Dokładny adres to Flughafenstraße, 01109 Dresden, Niemcy.

Lotnisko posiada ponad 4,500 miejsc parkingowych dostępnych bezpośrednio na lotnisku. Te miejsca parkingowe są podzielone według różnych typów i kategorii cenowych, takich jak parking zewnętrzny i parking wielopoziomowy. Te ostatnie są połączone bezpośrednio z przyszłym terminalem.

Parking krótkoterminowy na lotnisku

Parkingi krótkoterminowe służą do krótkotrwałego parkowania i znajdują się w bliskiej odległości od terminala lotniska. Można skorzystać zarówno z parkingu PK1, jak i PK2. Parking PK1 ma maksymalny czas postoju tylko 2 godziny i nie wolno go przekraczać, ponieważ istnieje ryzyko odholowania. Na PK2 parkowanie jest możliwe przez ponad godzinę. Opłata dzienna za więcej niż 3 godziny wynosi 25,00 EUR. Rezerwacja online nie jest możliwa dla tej opcji.

Cennik za parkowanie krótkoterminowedo 15 minut1 godzina2 godziny3 godziny
Parking PK12,00 EUR4,00 EUR8,00 EUR
Parking PK2bezpłatny3,50 EUR6,50 EUR10 EUR

Długoterminowe parkowanie na lotnisku

Jeśli szukasz informacji na temat długoterminowego park owania na lotnisku w Dreźnie, możesz wybrać jeden z wielu parkingów. Zaletą lotniska są niewielkie odległości pomiędzy poszczególnymi parkingami a terminalem. Zaleca się zarezerwowanie miejsca parkingowego online, aby zaoszczędzić czas.

Parkingi wielopoziomowe

Parking wielopoziomowy znajduje się bezpośrednio naprzeciwko terminala. Parking i terminal połączone są ze sobą szklanym mostem. Oznacza to, że pasażerowie mogą w krótkim czasie dotrzeć do strefy odlotów. Parking ten jest przeznaczony dla samochodów o maksymalnej wysokości 2 metrów. Dom parkingowy oferuje łącznie 4 taryfy cenowe parkingu: taryfa klasyczna, specjalna, tania oraz oferta indywidualna dla osób często podróżujących lub również dla firm i korporacji.

Czas parkowaniaTaryfa: parking klasyczny
do 15 minut5 EUR
2 godziny5 EUR
1 dzień25 EUR
7 dni90 EUR
10 dni110 EUR
14 dni130 EUR

Rezerwacja online jest możliwa, ale zostanie doliczona opłata zarezerwację w wysokości 5 EUR.

Parking zewnętrzny P3

Parking zewnętrzny P3 znajduje się poza terenem lotniska i jest zlokalizowany w pobliżu terminala, w odległości około 5 minut spacerem. Na tym parkingu nie jest możliwa rezerwacja online.

Godziny parkowaniaPodstawowa opłata parkingowa P3
do 15 minut2,50 EUR
2 godziny2,50 EUR
1 dzień (więcej niż 8 godzin)17,50 EUR
3 do 14 dni (każdy dodatkowy dzień)+ 6 EUR
15 do 21 dni97 EUR
każdy dodatkowy tydzień + 15 EUR

Tani parking P4A

Tani parking P4A to wyjątkowo tani parking zewnętrzny, który oferuje dobre ceny za parkowanie. Parking ten znajduje się w zachodniej części terenu lotniska, a dojście do płyty lotniska zajmuje zaledwie kilka minut. Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, dlatego zalecana jest rezerwacja online. Parking jest dostępny na okres do 7 dni lub dłużej.

Godziny parkowaniaSuper Low Cost Parking Fee (P4A)
7 do 9 dniod 15 EUR
10 do 16 dniod 25 EUR
17 do 21 dniod 35 EUR

Rezerwacja jest możliwa online (+ 5 EUR opłaty zarezerwację ) lub płatność przez automatyczny terminal na lotnisku.

Jak mogę zapłacić za parking na lotnisku?

Płatności można dokonać online poprzez rezerwację lub za pośrednictwem stanowisk płatniczych na lotnisku. Przyjmują one monety i banknoty od 5 do 50 EUR. Możliwa jest również płatność kartami bankowymi lub kredytowymi EC. Kantor wymiany walut znajduje się na parterze terminalu. Stacje płatnicze dostępne są na wszystkich parkingach.

 class=

Jeśli interesuje Cię rozkład parkingów, znajdziesz go na stronie internetowej mdf-ag.com.

Jeśli podróżujesz samochodem do Drezna, zalecamy, abyś przed wyjazdem przestudiował zasady i przepisy ruchu drogowego w Niemczech. Niemiecka policja jest bardzo surowa i nieugięta, a jeśli popełnisz wykroczenie lub przestępstwo, spodziewaj się bardzo wysokich mandatów w całych Niemczech. Sieć autostrad w Niemczech jest bardzo rozbudowana i jazda nimi jest nadal bezpłatna. Opłaty za przejazd autostradami lub opłaty drogowe dotyczą tylko samochodów ciężarowych o masie brutto powyżej 7,5 tony. Nie zapominaj, że oprócz Austrii w Niemczech obowiązują również strefy ekologiczne lub Umweltzones i znajdziesz je między innymi w Berlinie, Monachium i Frankfurcie nad Menem. Do wjazdu do tych stref potrzebny jest eko znaczek. Kto go potrzebuje? Decydujące są informacje zawarte w pozwoleniu technicznym.

Linki do innych lotnisk w Niemczech

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Czy na lotnisku w Dreźnie możliwy jest parking krótkoterminowy?

Parkingi PK1 i PK2 są zarezerwowane dla parkowania krótkoterminowego.

Ile kosztuje tygodniowy parking na lotnisku w Dreźnie?

Koszt parkowania wynosi od 15 do 90 EUR. Ceny różnią się w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się zaparkować, tzn. jaki rodzaj parkingu wybierzesz.

Jakie są opcje długoterminowego parkowania na lotnisku w Dreźnie?

Można skorzystać z kilku opcji, czyli parkingu wielopoziomowego, parkingu zewnętrznego P3, parkingu taniego P4A, a także wybrać różne taryfy cenowe.

Gdzie mogę tanio zaparkować na lotnisku w Dreźnie?

Tani parking P4A to wyjątkowo tani parking zewnętrzny, który oferuje dobre ceny, na przykład 7 do 9 dni będzie kosztować od 15 € a 10 do 16 dni kosztuje od 25 EUR.

Źródło: mdf-ag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj