Parking na lotnisku w Monachium: przegląd miejsc, gdzie można zaparkować i za ile

0
122
parking lotnisko Monachium

Lecisz na wakacje z lotniska w Monachium i szukasz opcji parkowania? To międzynarodowe lotnisko jest jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych w Europie. Oferuje usługi parkingowe i usługi superior, z których pasażerowie mogą wygodnie korzystać. W naszym artykule powiemy Ci, gdzie można zaparkować na lotnisku, jakie są opłaty parkingowe i jakie dodatkowe usługi parkingowe lotnisko oferuje swoim pasażerom.

Parking na lotnisku w Monachium

Lotnisko w Monachium (MUC) Franz Josef Strauss Flughafen Franz Josef Strauß München jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie i drugim co do wielkości w Niemczech. Lotnisko położone jest około 30 km na północ od miasta Monachium. Obecnie lotnisko jest coraz bardziej popularne i wykorzystywane przez czeskich turystów, a także tych z krajów sąsiednich, zwłaszcza z Austrii i Szwajcarii.

Lotnisko w Monachium jest bardzo dobrze przystosowane do sprawnej odprawy, ogólnej obsługi, a także oferuje bezpieczny parking dla zaparkowanych pojazdów osobowych. Orientacyjną interaktywną mapę całego lotniska można znaleźć pod tym linkiem munich-airport.com, gdzie znajdują się wszystkie rodzaje parkingów, jak również inne szczegółowe informacje.

Miejsca parkingowe należy zarezerwować z wyprzedzeniem. Rezerwacja online zapewni zniżki w porównaniu do normalnych opłat za parkowanie.

Parking krótkoterminowy jest dostępny na lotnisku w strefach Kiss and Fly oraz Kiss and Ride. Parking długoterminowy jest dostępny na różnych parkingach w rejonie lotniska. Zaletą jest to, że parkingi te oferują różne opcje cenowe, a także różną obsługę klienta.

Lotnisko w Monachium oferuje specjalne opcje parkingowe, a mianowicie parking dla wózków inwalidzkich (zlokalizowany w terminalu i na parkingu ekonomicznym), ładowanie samochodów elektrycznych (szukaj na parkingu P20 i poziomie 02) oraz parking XXL, czyli bardzo szerokie miejsca do parkowania dużych samochodów, na parkingu P26 i poziomie 03.

Lotnisko w Monachium, położone jest około 28 km na północ od Monachium. Dokładny adres to: Nordallee 25, 85356 Freising.

Krótkoterminowy parking na lotnisku w Monachium

Parking krótkoterminowy dostępny jest w strefie„Kiss and Fly” i Kiss and Ride, zlokalizowanej bezpośrednio przed terminalami.

Pasy podejścia do terminala są przeznaczone do krótkich postojów, aby umożliwić osobom wygodne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu.

W pasie odlotów – Kiss and Fly oraz w pasie przylotów – Kiss and Ride przy terminalach 1 i 2, kierowcy mogą korzystać wyłącznie z krótkoterminowego parkowania i bezpłatnych postojów, odlot: 5 minut bezpłatnie i przylot: 10 minut bezpłatnie.

W przypadku przekroczenia czasu bezpłatnego postoju należy zapłacić za parkowanie.

Długość parkowaniaOdjazd (Kiss and Fly) Przyjazd (Kiss and Ride)
Parking krótkoterminowydo 5 minut bezpłatniedo 10 minut bezpłatnie
Do 15 minut3,00 EUR3,00 EUR
Każde następne 15 minut 3,00 EUR3,00 EUR
Maksymalny czas parkowania 4 godziny24 godziny

Długoterminowy parking na lotnisku w Monachium

Istnieje wiele różnych opcji parkowania na lotnisku w Monachium, decydująca jest oferta lotniska, a także to, jakiej konkretnie usługi wymaga pasażer.

Parking ekonomiczny to parkingi P41, P44, P51 i P50, które oferują tańsze parkowanie. Na parkingach tych kursują autobusy do terminali odlotów, które są bezpłatne i kursują w regularnych odstępach czasu do terminali.

Parkingi przy terminalach zapewnia parkowanie bezpośrednio na lotnisku w garażach, które znajdują się w bliskiej odległości od terminali. Parkingi terminalowe to P1, P3 i P7, są one w najbliższym i najlepszym punkcie do Terminala 1, a parkingi P20 i P26 są ponownie do Terminala 2.

Parkingi premium oferuje ekskluzywny parking P20, który zapewnia swoim klientom specjalny i najwyższy poziom usług, a także wygodę i bezpieczeństwo. Oprócz tego wygodnego parkingu dostępne są dodatkowe usługi, takie jak: valet parking, mycie samochodu, czyszczenie wnętrza, tankowanie, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz transfer do wybranego garażu. Opłata za usługę wynosi 19 EUR za dzień.

Przegląd cen za parkowanie na różnych parkingach przy lotnisku w Monachium

Parkingi1 dzień7 dni10 dni14 dni
Parking terminalowy P2037,00 EUR195,00 EUR223,00 EUR261,00 EUR
Parking przy terminalu P737,00 EUR195,00 EUR223,00 EUR261,00 EUR
Parking terminalowy P130,00 EUR
Parking terminalowy P5164,00 EUR188,00 EUR220,00 EUR
Parking ekonomiczny P9029,00 EUR89,00 EUR109,00 EUR129,00 EUR
Parking ekonomiczny P4426,00 EUR76,00 EUR93,00 EUR110,00 EUR
Parking ekonomiczny P4126,00 EUR80,00 EUR98,00 EUR116,00 EUR
Parking ekonomiczny P5126,00 EUR71,00 EUR87,00 EUR103,00 EUR
Kalkulátor parkování na letišti Mnichov

Jeśli wybierasz się do Monachium samochodem, zalecamy przed wyjazdem zapoznać się z zasadami i przepisami ruchu drogowego w Niemczech. Niemiecka policja jest bardzo surowa i nieugięta i jeśli popełnisz jakiekolwiek wykroczenie lub przestępstwo, spodziewaj się bardzo wysokich mandatów w całych Niemczech. Sieć autostrad w Niemczech jest bardzo rozbudowana, a ich przejazd jest nadal bezpłatny. Opłaty za przejazd autostradami, czyli myto, dotyczą tylko samochodów ciężarowych o masie brutto powyżej 7,5 tony. Nie zapomnij, że oprócz Austrii, Niemcy posiadają również strefy ekologiczne lub Umweltzones. Znajdziesz je między innymi w Berlinie, Monachium i Frankfurcie. Do tych stref potrzebny jest znaczek ekologiczny. Kto go potrzebuje? Decydujące są informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym Twojego pojazdu.

Linki do innych lotnisk w Niemczech

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Czy na lotnisku w Monachium możliwy jest krótkoterminowy parking?

Tak, parking jest dostępny i znajduje się w strefie „Kiss and Fly” i Kiss and Ride, zlokalizowanej bezpośrednio przed terminalami 1 i 2.

Ile kosztuje tygodniowy parking na lotnisku w Monachium?

Ceny za parkowanie wahają się od 71 do 195 euro. Ceny różnią się w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się zaparkować, tzn. jaką opcję parkowania wybierzesz.

Jakie są opcje długoterminowego parkowania na lotnisku w Monachium?

Lotnisko w Monachium oferuje kilka opcji parkowania: parking ekonomiczny, który jest tani, parking terminalowy, który znajduje się w pobliżu Terminala 1 i 2, lub parking premium, który posiada ekskluzywne garaże i usługi premium.

Gdzie mogę tanio zaparkować na lotnisku w Monachium?

Jeśli szukasz taniego parkowania na dłuższy czas, skorzystaj z parkingu ekonomicznego i parkingów P41, P44, P51, P50 i P90.

Źródło: munich-airport.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj