Parking na lotnisku w Norymberdze: przegląd miejsc do parkowania i kosztów

0
183
parking lotnisko norymberga

Lecisz na swoje wymarzone wakacje z lotniska w Norymberdze? To międzynarodowe lotnisko jest dostępne 24 godziny, oferuje usługę parkingową, a także różne opcje parkowania wraz z cenami. W naszym artykule powiemy Ci, gdzie można zaparkować na lotnisku, w jakich cenach i jakie usługi parkingowe lotnisko oferuje swoim klientom.

Parking na lotnisku w Norymberdze

Port lotniczy Norymberga (NUE), po niemiecku Albrecht Dürer Flughafen Nuremberg, znajduje się około 10 km od centrum miasta. Lotnisko jest średniej wielkości i jest dostępne 24 godziny na dobę. Dokładny adres lotniska to Flughafenstraße 100, 90411 Nürnberg.

Lotnisko w Norymberdze jest dobrze przystosowane do bezproblemowej odprawy, a także oferuje bezpieczny parking dla zaparkowanych pojazdów. W pobliżu lotniska dostępnych jest kilka parkingów dla samochodów. Można je zarezerwować z wyprzedzeniem online, co również jest zalecane. Rezerwacja miejsca parkingowego nie jest możliwa przez telefon lub e-mail. Na stronie głównej parking .airport-nuernberg.de znajduje się kalkulator parkingowy oraz możliwość rezerwacji miejsc parkingowych wraz z cenami.

Parking krótkoterminowy jest dostępny na parkingu P5, a także parking długoterminowy na ParkenPlus, na parkingach 2, 3 i 4. Oferują one na przykład takie usługi parkingowe jak monitoring parkingu, tankowanie, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, serwis samochodowy czy przechowywanie rzeczy wartościowych.

Na samym lotnisku można również wynająć długoterminowe miejsce parkingowe dla swoich samochodów, takich jak samochody zabytkowe, sezonowe i inne pojazdy. Pojazdy te parkowane są na parkingu P4 w wydzielonej specjalnej strefie. Oferta jest ważna przez cały rok, minimalny okres parkowania to 5 miesięcy, a cena za miesiąc wynosi 50 EUR.

Bavaria Nuremberg Airport stale oferuje kody rabatowe i vouchery na parking. Więcej informacji o zniżkach tutaj.

Na lotnisku znajduje się szczegółowy plan orientacyjny, który pokaże Ci, gdzie znajdują się wszystkie parkingi i jak daleko są od konsoli lotniska.

Parking lotnisko Norymberga

Krótkoterminowe parkowanie na lotnisku w Norymberdze

Na lotnisku w Norymberdze dostępny jest również parking krótkoterminowy na parkingu P5. Do 15 minut parkowania jest bezpłatny, później trzeba zapłacić za parkowanie.

Czas parkowaniaCeny parkowania
do 15 minutbezpłatnie
do 30 minut2,00 EUR
1 godzina2,00 EUR
2 godziny4,00 EUR
3 godziny6,00 EUR
5 godzin15,00 EUR
8 godzin32,00 EUR
24 godziny96,00 EUR
Każdy następny dzień30,00 EUR

Długoterminowe parkowanie na lotnisku w Norymberdze

Pasażerowie korzystający z lotniska w Norymberdze mogą zaparkować swój pojazd na niektórych przyległych parkingach. Z reguły zaleca się wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowego.

Port lotniczy w Norymberdze oferuje kilka opcji parkowania:

ParkenPlus (P+) jest to parking premium w bezpośrednim sąsiedztwie konkretu lotniska. Pracownicy lotniska zaopiekują się Państwa pojazdem i zapewnią bezpieczny parking w monitorowanym przez 24 godziny na dobę budynku. Samochód jest ubezpieczony na cały okres parkowania. Ten parking premium jest odpowiedni dla tych klientów, którzy wymagają wysokiej jakości usług i najwyższej obsługi.

Parking P2 – Premium zapewnia wygodne parkowanie na zadaszonym parkingu, który znajduje się również w bliskim sąsiedztwie budynku odlotów.

Parking P2Standard to parking znajdujący się w pobliżu lotniska. Dom parkingowy oferuje parkowanie w cenach średnich i standardowych.

Parking P3 i parking P4 mają dołączone domy parkingowe, które oferują obszerny parking w dobrych cenach.

Przegląd cen parkingów na różnych parkingach lotniska w Norymberdze

Parkingi1 dzień7 dni10 dni14 dni
ParkenPLUS44,00 EUR138,00 EUR159,00 EUR187,00 EUR
Parking P2 – Premium35,00 EUR132,00 EUR156,00 EUR185,00 EUR
Parking P2 – Standard 28,00 EUR115,00 EUR133,00 EUR157,00 EUR
Parking P3 – Standard26,00 EUR99,00 EUR116,00 EUR136,00 EUR
Parking P4 – Standard26,00 EUR99,00 EUR116,00 EUR136,00 EUR
Parking P4 – Komfort31,00 EUR107,00 EUR126,00 EUR152,00 EUR

Pełny cennik poszczególnych parkingów znajduje się na stronie airport-nuernberg.de.

Parking lotnisko Norymberga

Jeśli wybierają się Państwo samochodem do Norymbergi, zalecamy przed wyjazdem zapoznać się z zasadami i przepisami ruchu drogowego w Niemczech. Niemiecka policja jest bardzo surowa i nieugięta, a jeśli popełnisz wykroczenie lub przestępstwo, spodziewaj się bardzo wysokich mandatów w całych Niemczech. Sieć autostrad w Niemczech jest bardzo rozbudowana, a ich przejazd jest nadal bezpłatny. Opłaty za przejazd autostradami lub opłaty drogowe dotyczą tylko samochodów ciężarowych o masie brutto powyżej 7,5 tony. Nie zapomnij, że oprócz Austrii w Niemczech obowiązują również strefy ekologiczne lub Umweltzones. Znajdziesz je między innymi w Berlinie, Monachium i Frankfurcie. Do tych stref potrzebny jest znaczek ekologiczny. Kto go potrzebuje? Decydująca jest informacja w dowodzie rejestracyjnym Twojego pojazdu.

Linki do innych lotnisk w Niemczech

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Czy na lotnisku w Norymberdze możliwy jest parking krótkoterminowy?

Tak, parking jest dostępny na parkingu P5. Parking jest bezpłatny w ciągu 15 minut.

Ile kosztuje tygodniowy parking na lotnisku w Norymberdze?

Parking kosztuje od 99 EUR do 138 EUR. Ceny różnią się w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się zaparkować, czyli jaką opcję parkowania wybierzesz.

Jakie są opcje długoterminowego parkowania na lotnisku w Norymberdze?

Lotnisko w Norymberdze oferuje kilka opcji parkowania: ParkenPlus, Parken, 2, 3 i 4.

Gdzie mogę tanio zaparkować na lotnisku w Norymberdze?

Jeśli szukasz taniego parkingu na dłuższy czas, skorzystaj z parkingów P3 lub P4.

Źródło: airport-nuernberg.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj